Strona główna
niedziela, 19 listopada 2017 r.
Imieniny: Elżbieta, Faustyna

Zdobądź dofinansowanie na wymianę pieców węglowych - spotkanie informacyjne

Strona główna » Aktualności » Zdobądź dofinansowanie na wymianę pieców węglowych - spotkanie informacyjne

data dodania: 2017-01-21 12:34:08

W trosce o poprawę jakości powietrza i zdrowie mieszkańców, skierniewicki samorząd podjął decyzję o włączeniu się w kolejny proekologiczny projekt. Tym razem chodzi o Program Ograniczenia Niskiej Emisji, którego celem jest zmniejszenie emisji zanieczyszczeń do powietrza. Realizacja programu będzie opierała się między innymi na dofinansowaniu inwestycji, związanych z modernizacją systemów grzewczych. Pierwsze organizacyjne spotkanie na którym pojawią się Doradcy Energetyczni WFOŚiGW w Łodzi odbędzie się już 4 lutego w sali konferencyjnej Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Pomologicznej w Skierniewicach.

Skierniewiczanie cały czas wykazują bardzo duże zainteresowanie ekologicznymi programami. Pokazała to nie tylko akcja zbierania deklaracji na montaż alternatywnych źródeł energii, ale także poprzednie inicjatywy dotyczące modernizacji systemów ogrzewania. Tym razem pojawiła się kolejna szansa na wsparcie prośrodowiskowych działań. Chodzi o Program Ograniczenia Niskiej Emisji, który znalazł się na liście priorytetów Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. W ramach programu pojawi się możliwość pozyskania dofinansowania na działania związane z modernizacją systemów grzewczych. Dofinansowaniem objęte będą m.in.

a) koszty przygotowania niezbędnych projektów i dokumentacji; 
b) koszty zakupu i montażu fabrycznie nowych urządzeń do produkcji energii, w tym ze źródeł odnawialnych, wraz z niezbędnym oprzyrządowaniem; 
c) koszty demontażu istniejących instalacji i urządzeń; 
d) koszty robót budowlanych niezbędnych do realizacji przedsięwzięcia; 
e) koszty wykonania lub modernizacji wewnętrznej instalacji c.o. lub c.w.u wraz z materiałami; 
f) koszty wykonania przyłącza i instalacji gazowej; 
g) koszty budowy węzła cieplnego; 
h) koszty wykonania przyłącza do miejskiej sieci ciepłowniczej. 

>> Szczegóły dotyczące realizacji programu dostępne tutaj – kliknij. 

Aby poinformować mieszkańców jakie korzyści niesie PONE oraz inne programy finansowane przez Fundusz zorganizowane zostanie pierwsze informacyjne spotkanie. Udział w nim potwierdzili już między innymi Doradcy Energetyczni WFOŚiGW w Łodzi: Pani Magdalena Jankowska-Kostrzewa oraz Pan Grzegorz Leszczyk. Spotkanie zaplanowano na dzień 4 lutego od godziny 9:00 do godziny 11:00 w sali konferencyjnej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Skierniewicach, który mieści się przy ulicy Pomologicznej 8. 

Serdecznie zapraszamy do udziału

czytano: 3105 razy

autor: Um Skierniewice

Ponad 200 osób na spotkaniu w sprawie solarów

Blisko 200 osób wzięło udział w informacyjnym spotkaniu, które odbyło się w miniony czwartek w sali konferencyjnej Hali Sportowej nr 2 przy ulicy Pomologicznej. Ogromne ...
dalej
Strona główna
KALENDARZ IMPREZ

  Listopad 2017 

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
Kliknij i zobacz wydarzenia
OSÓB ONLINE: 28

Urząd Miasta Skierniewice
ul. Rynek 1, 96-100 Skierniewice
tel. (046) 834-51-00, fax: (046) 834-51-51
email: umskier@um.skierniewice.pl

ALPANET - Polskie Systemy Internetowe