Strona główna
środa, 18 października 2017 r.
Imieniny: Hanna, Klementyna

Zmieniamy oblicze Warsztatów Terapii Zajęciowej

Strona główna » Aktualności » Zmieniamy oblicze Warsztatów Terapii Zajęciowej

data dodania: 2017-04-18 15:52:11

Na konto skierniewickiego Ratusza wpłynęła kwota ponad 2,4 mln zł. Jest to efekt podpisanej dziś umowy na dofinansowanie budowy budynku rehabilitacji zawodowej i społecznej dla osób niepełnosprawnych w Skierniewicach, czyli doskonale wszystkim znanych Warsztatów Terapii Zajęciowej.

Uroczystego podpisania umowy dokonali dziś w Willi Kozłowskich Joanna Skrzydlewska i Dariusz Klimczak wicemarszałkowie samorządu Województwa Łódzkiego oraz prezydent Skierniewic Krzysztof Jażdżyk. Na uroczystości nie zabrakło też licznej reprezentacji podopiecznych WTZ-ów, którzy gromkimi brawami i pamiątkowymi obrazami podziękowali samorządowcom za okazane wsparcie.  

Inwestycję w infrastrukturę opieki społecznej to bardzo ważne zadanie jakie stoi obecnie przed  samorządami. - Warsztaty Terapii Zajęciowej to bardzo ważna instytucja. Odbywa się tu rehabilitacja społeczna i zawodowa osób niepełnosprawnych. Jestem pod dużym wrażeniem, że władze Skierniewic i pan prezydent, poprosili nas o podpisanie tej umowy. To w symboliczny sposób podkreśla wagę jaką władze Skierniewic przykładają do tego typu instytucji i obiektów. - powiedział w podsumowaniu uroczystości wicemarszałek Dariusz Klimczak.   

Za sprawą pozyskanych pieniędzy jeszcze w tym roku oddany zostanie do użytku nowoczesny obiekt. Będzie to obiekt jednokondygnacyjny, niepodpiwniczony, na rzucie w kształcie litery „L”. Wejście główne do budynku zlokalizowane będzie od strony ul. Nowobielańskiej. W budynku znajdować się będzie 8 pracowni terapii zajęciowej:

- pracownia umiejętności społecznych,
- pracownia techniczna,
- pracownia plastyczna,
- pracownia „szkoła życia”,
- pracownia przygotowania zawodowego,
- pracownia gospodarstwa domowego,
- pracownia rękodzielnicza,
- pracownia komputerowa,

W obiekcie znajdować się będzie także sala do ćwiczeń rehabilitacyjnych. W części budynku, od strony ul. Nowobielańskiej wyodrębniona będzie część administracyjna dla MOPR. Na terenie działki wykonany zostanie także budynek garażowo-gospodarczy z wiatą śmietnikową. Przy dofinansowaniu jakie otrzymało miasto w wysokości ok. 60% wartości całej inwestycji można być  pewnym, że do końca roku obiekt zostanie oddany do użytku.

 

czytano: 929 razy

autor: Um Skierniewice

Strona główna
KALENDARZ IMPREZ

  Pażdziernik 2017 

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
Kliknij i zobacz wydarzenia
OSÓB ONLINE: 32

Urząd Miasta Skierniewice
ul. Rynek 1, 96-100 Skierniewice
tel. (046) 834-51-00, fax: (046) 834-51-51
email: umskier@um.skierniewice.pl

ALPANET - Polskie Systemy Internetowe