Imieniny: Danuta, Jan

KS Piątka na Mistrzostwa Polski Młodzików

Strona główna » Aktualności » KS Piątka na Mistrzostwa Polski Młodzików

data dodania: 2017-05-17 08:53:54

Mistrzostwa Polski Młodzików do lat 8 w szachach klasycznych odbyły się w dniach 29.04 – 03.05 w Szczyrku. Bardzo dobry rezultat osiągnął zawodnik Klubu Szachowego Piątka Skierniewice Jakub Kowalczyk – wywalczył 6.5 pkt i zajął IX miejsce startując z 80 pozycji. Zdobył III kategorię szachową (niewiele brakło do II), uzyskał także możliwość startu w Mistrzostwach Europy w Rumunii.

Kuba swoje partie rozgrywał uważnie i długo, a wszyscy jego przeciwnicy zajęli miejsca w czołówce. Gdyby nie przegrana w przedostatniej rundzie, walczyłby o medal. Gratulacje!

W zawodach uczestniczyli też Marceli Andrzejczak, który zdobył 5.0 pkt oraz Antoni Rosa, który zakończył turniej z 4.0 pkt, jednak dwóch ostatnich partii niestety nie był w stanie zagrać z powodu choroby.

czytano: 93 razy

autor: Um Skierniewice