Strona główna
niedziela, 19 listopada 2017 r.
Imieniny: Elżbieta, Faustyna

Nowy rok szkolny czas zacząć

Strona główna » Aktualności » Nowy rok szkolny czas zacząć

data dodania: 2017-09-04 13:05:03

Prawie 5 mln uczniów w całym kraju, w tym ponad 7 tys. ze Skierniewic uroczyście powitało dziś nowy rok szkolny 2017/2018. Oprócz „stałych bywalców” w szkolnych ławkach zasiedli także lekko stremowani, lecz dumni pierwszoklasiści. Edukację rozpoczęło także ponad 1500 roześmianych przedszkolaków.  

W tych ważnych chwilach towarzyszyli im rodzice, nauczyciele i przyszli wychowawcy. W wielu szkołach w uroczystościach wzięli także udział włodarze naszego miasta oraz radni. Prezydent Krzysztof Jażdżyk odwiedził uczniów z Zespołu Szkół nr 4 na RawcePodczas uroczystości podziękował za zaproszenie i złożył życzenia przybyłym uczniom i nauczycielom. - Całej wspólnocie szkoły życzę wszelkiej pomyślności, a uczniom samych piątek! Życzę, by nauka i szkoła dostarczały Wam wielkiej przyjemności i satysfakcji. Mam nadzieję, że będzie to rok wytężonej pracy, doskonalenia talentów, wspaniałych doświadczeń oraz podtrzymywania starych i zawierania nowych przyjaźni. Jednocześnie zapewnił o  wsparciu samorządu w kolejnym roku nauczania. 

Wiceprezydent Jarosław Chęcielewski wziął za to udział w inauguracji roku szkolnego 2017/2018 w Szkole Podstawowej nr 7, gdzie wspólnie z kadrą pedagogiczną przywitał kolejno klasy I-VII oraz w Zespole Sportowych Szkół Ogólnokształcących, witając klasy siódme i starsze, „gimnazjalne”. W każdej szkole, szczególnie gorąco witano pierwszaków, którzy stanęli na wysokości zadania i odnaleźli się w nowej dla siebie sytuacji.

Czas wdrażania reformy oświaty  

Pierwsze dni września dla wszystkich osób związanych z oświatą są okresem szczególnym. Inauguracja roku szkolnego dodatkowo rozpoczyna czas wdrażania reformy oświaty w polskich szkołach. Czas nowych wyzwań i realizacji zadań postawionych, zarówno przed nauczycielami, pracownikami szkół, uczniami i ich rodzicami. To zadanie przede wszystkim dla skierniewickiego samorządu, który w ostatnim czasie dostosował sieć szkół do nowego ustroju szkolnego w sposób, który nie spowodował likwidacji żadnej placówki oświatowej, ani też ograniczenia zatrudnienia w grupie pracowników pedagogicznych. – Staramy się dostosować szkoły do wymogów nowej postawy programowej – powiedział prezydent Krzysztof Jażdżyk. - Głęboko wierzymy, że zaistniałe zmiany będą miały pozytywny wpływ, zarówno na edukację młodych skierniewiczan, jak i efektywną pracę naszych nauczycieli.

Życzymy owocnej nauki i pracy w nowym Roku Szkolnym! 
 

 
 

                                                                                      
                                                  Dyrektorzy,
                                                  Drodzy Uczniowie i Rodzice, Pracownicy szkół!      Pierwsze dni września dla wszystkich osób związanych z oświatą są okresem szczególnym. Inauguracja roku szkolnego 2017/2018 dodatkowo rozpoczyna czas wdrażania reformy oświaty w polskich szkołach. Czas nowych wyzwań i realizacji zadań postawionych, zarówno przed Nauczycielami, Pracownikami szkół, Uczniamii ich Rodzicami, ale również przed władzami samorządowymi.
         Skierniewicki Samorząd dostosował sieć szkół do nowego ustroju szkolnego 
w sposób, który nie spowodowały likwidacji żadnej placówki oświatowej, ani też ograniczenia zatrudnienia w grupie pracowników pedagogicznych. Na bieżąco dostosowujemy szkoły do wymogów nowej podstawy programowej.  
          Wierzę, że zaistniałe zmiany będą miały pozytywny wpływ, zarówno 
na edukację młodych skierniewiczan, jak i efektywną pracę naszych Nauczycieli. Drodzy Uczniowie! Życzę Wam, by nauka i szkoła dostarczała Wam wielkiej przyjemności i satysfakcji. Mam nadzieję, że będzie to rok wytężonej pracy, doskonalenia talentów, wspaniałych doświadczeń oraz podtrzymywania starych i zawierania nowych przyjaźni.
        Szanowni Nauczyciele! Proszę o przyjęcie życzeń spokojnej pracy, niegasnącego entuzjazmu w kształceniu młodego pokolenia Polaków oraz wielu edukacyjnych osiągnięć. W rozpoczynającym się roku szkolnym 2017/2018 życzę wszystkim Państwu -  szkoły przyjaznej, w której atmosfera będzie sprzyjać kształtowaniu pozytywnych wartości, twórczych pomysłów i radości z odnoszonych sukcesów.
       Zapewniam, że władze naszego Miasta dołożą wszelkich starań, by w tym dopomóc. Wszystkich Państwa serdecznie pozdrawiam.

                                                                                          Prezydent Miasta
                                                                                          Krzysztof Jażdżyk
 

 

czytano: 1623 razy

autor: Um Skierniewice

Strona główna
KALENDARZ IMPREZ

  Listopad 2017 

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
Kliknij i zobacz wydarzenia
OSÓB ONLINE: 29

Urząd Miasta Skierniewice
ul. Rynek 1, 96-100 Skierniewice
tel. (046) 834-51-00, fax: (046) 834-51-51
email: umskier@um.skierniewice.pl

ALPANET - Polskie Systemy Internetowe