Strona główna
środa, 18 października 2017 r.
Imieniny: Hanna, Klementyna

Mateusz Bolimowski piąty w Pucharze Polski w Oleśnicy

Strona główna » Aktualności » Mateusz Bolimowski piąty w Pucharze Polski w Oleśnicy

data dodania: 2017-10-11 11:44:10

Za nami kolejne udane starty skierniewickich Wojowników. Tym razem podopieczni trenera Jerzego Gołębiewskiego sprawdzili formę w Oleśnicy podczas rozgrywanego tam Międzynarodowego Pucharu Polski Juniorów w Judo. Najlepiej wypadł Mateusz Bolimowski, który zajął piąte miejsce w swojej kategorii wagowej.

Bolimowski, startujący w wadze do 81 kg rywalizował w sumie z 24 zawodnikami z całej Polski, jak również z Niemiec, Kazachstanu, Holandii, Łotwy i Ukrainy. W pierwszym pojedynku pokonał reprezentanta Kazachstanu Sagitbeka Assylana. W drugiej rundzie był lepszy od judoki z Wrocławia. Na trzecim etapie musiał już uznać wyższość zawodnika z Łotwy Aleksieia Zarudneva, który ostatecznie zajął drugie miejsce w International Oleśnica Championships Cadets &Juniors. W repasażach Wojownik zanotował dwa zwycięstwa i porażkę i ostatecznie zajął piąte miejsce.

W Oleśnicy wystartowali również dwaj inni zawodnicy skierniewickiego klubu. W wadze do 60 kg życiowy wynik osiągnął Jakub Chmielak, zajmując punktowane 7 miejsce, a w kategorii wagowej do 73 kg, Wiktor Barańczyk uplasował się na 9 pozycji.

- Turniej był bardzo mocno obsadzony – powiedział trener Jerzy Gołębiewski. – Startowały na nim reprezentacje Gruzji, Kazachstanu, Łotwy, Niemiec, Czech, Holandii i Ukrainy, dlatego chłopakom należą się wielkie brawa.

Gratulujemy wyników i życzymy kolejnych wielu sukcesów w przyszłości!

czytano: 347 razy

autor: Um Skierniewice