Strona główna
czwartek, 23 listopada 2017 r.
Imieniny: Adela, Felicyt

Drogowy sezon inwestycyjny 2017. Sprawdź gdzie będą remonty

Strona główna » INWESTYCJE » Drogowy sezon inwestycyjny 2017. Sprawdź gdzie będą remonty

data dodania: 2017-03-31 12:43:36

Wraz z pierwszym dniem wiosny na skierniewickie ulice powrócili drogowcy. Ciężki sprzęt pojawił się przy ul. Strobowskiej, gdzie rozpoczęła się największa tegoroczna inwestycja. Zaawansowane prace trwają również przy ul. Rybickiego i ul. Kaktusowej. Kolejne remonty są tylko kwestią czasu. Już teraz mogą jednak Państwo sprawdzić, w której części miasta zadzieje się najwięcej. 

W tym roku drogowy sezon inwestycyjny wystartował przy ul. Strobowskiej, która do końca października przejdzie kapitalną przebudowę. W ramach zadania na całym odcinku 
od ul. Rawskiej do ul. Kilińskiego powstanie nowa nawierzchnia, chodniki i ścieżka pieszo-rowerowa. W projekcie przewidziano również instalacje oświetlenia LED, budowę kanalizacji deszczowej i zatok autobusowych. Mieszkańcy zyskają kolejne miejsca parkingowe i zjazdy do posesji, a całość będzie kosztować nieco ponad 7 mln złotych. Warto dodać, że ponad 1,3 mln zł to dofinansowanie pochodzące z "Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej". Przypomnijmy, że 20 marca rozpoczął się pierwszy etap tego zadania. Od tego czasu całkowicie zamknięty jest odcinek od ul. Rawskiej, a dojazd do cmentarza możliwy jest jedynie od ulic: Granicznej i Kilińskiego.Kolejne ścieżki pieszo-rowerowe w centrum

Z myślą o skierniewickich cyklistach, władze miasta chcą w tym roku wybudować kolejne ścieżki pieszo-rowerowe. Poza tą powstającą wzdłuż ul. Strobowskiej, w planie na ten rok są również asfaltowe odcinki przy ul. Rawskiej na odc. od ul. Strobowskiej do granicy miasta (wraz z oświetleniem) oraz od ul. Kopernika do ul. Granicznej. Całkowity koszt to nieco ponad milion złotych. Przetargi na te zadanie zostaną ogłoszone jeszcze w kwietniu.
 


Nowe parkingi przy ul. Sobieskiego i Kozietulskiego

W tegorocznym budżecie uwzględniono także budowę kolejnych miejsc postojowych i parkingów. Pierwsze takie miejsca mają powstać do 30 czerwca przy ul. Sobieskiego 16. Koszt to blisko 220 tys. zł. Kluczową inwestycją z punktu widzenia mieszkańców naszego miasta, będzie budowa przestronnego parkingu przy cmentarzu św. Józefa przy ul. Kozietulskiego. Od lat w tym rejonie występował problem z zaparkowaniem auta. Nasilał się on przy okazji uroczystości wszystkich świętych. Inwestycja ma zakończyć się jeszcze w październiku i kosztować ok. 900 tys. zł. Na dniach skierniewicki magistrat ogłosi przetargi i w tej sprawie.Berlinga i Szwoleżerów  do remontu

Remonty nie ominą os. Rawka. Po kompleksowej przebudowie ulicy Bohaterów Westerplatte przyszedł czas na kolejną główną osiedlową ulicę. Mowa oczywiście o ul. Gen. BerlingaW ramach zadania na całym odcinku wymieniona zostanie nawierzchnia asfaltowa, powstaną nowe chodniki i zjazdy do posesji. Koszt to nieco ponad 2,5 mln zł. Według wstępnych ustaleń przetarg ma zostać ogłoszony jeszcze w kwietniu, a roboty miałyby potrwać do końca listopada. To nie koniec zadań w tej części miasta. Na jakości zyska również ul. Szwoleżerów, która do końca roku przejdzie kompleksową przebudowę wraz z budową kanalizacji. Koszt to ok.1,3 mln zł.
Przebudowa ul. Wspólnej/ Budowa ul. 26. Dywizji 

W ramach budżetu obywatelskiego przebudowana zostanie również ul. Wspólna. Projekt zakłada remont ulicy wraz z częścią chodnika, tak aby poprawić bezpieczeństwo 
w ruchu drogowym i pieszym. Na to zadanie przeznaczono 400 tys. zł. Prace powinny rozpocząć się jeszcze w sierpniu i zakończyć wraz końcem października. Wraz z tworzącym się w naszym mieście muzeum, wybudowana zostanie ul. 26 Dywizji Piechoty od ul. Wojska Polskiego do ul. Batorego. Koszt to 550 tys. zł.
Kaktusowa, Jordana i Gajowa na Zadębiu

Inwestycje zaplanowano też na os. Zadębie. Na początek o nową nawierzchnię wzbogaci się sięgacz ul. Gajowej. Przetarg na to zadanie został już ogłoszony. Koszt to 180 tys. zł, 
a termin zakończenia to koniec czerwca. Warto dodać, że w tym roku powstanie również projekt na budowę chodnika wzdłuż ul. Gajowej, a konkretnie na odc. od ul. Miodowej do granicy miasta. Realizacja robót budowlanych planowana jest jednak dopiero na rok przyszły. W tym sezonie nowy chodnik powstanie za to przy ul. Jordana na os. Zadębie. Mowa o odcinku od ul. Staszica do ul. Poniatowskiego. Całkowity koszt to niespełna 70 tys. zł. Do końca czerwca nowe oblicze zyska również ul. Kaktusowa. Prace budowlane rozpoczęły się wraz końcem marca. W ramach inwestycji miejsce „piaskowej drogi” zastąpi jezdnia z kostki i zjazdy do posesji. Zadanie będzie kosztować blisko 400 tys. zł.
 

Oświetlenie przy ul. Wesołej, Działkowej i Próchnika, Witkacego/Nowobielańskiej

Z innych zadań przeznaczonych do realizacji w tym roku przewidziano również wykonanie odwodnienia siedziby Urzędu Miasta przy ul. Senatorskiej (300 tys. zł), jak również budowę oświetlenia ulicznego na odcinkach: ok. 240 m w ul. Wesołej od nr 1 do nr 12 (80 tys. zł), ok. 460 m w sięgaczu ul. Działkowej od nr 32-34 (160 tys. zł) i na końcu
ul. Próchnika (15 tys. zł). Nowe oświetlenie już wkrótce zamontowane zostanie na skrzyżowaniu ulic Witkacego i Nowobielańskiej. Zadanie kosztować będzie blisko 15 tys. zł. Wszystkie ww. zadania powinny zakończyć się wraz z 30 września br. Obecnie trwają zaawansowane prace projektowe.
 


Nowa nawierzchnia ul. Unii Europejskiej

Nową jakość zyska zniszczony odcinek ulicy Unii Europejskiej od ul. Miedniewickiej do ul. Sobieskiego, gdzie do końca roku wymieniona zostanie nawierzchnia jezdni. W ramach zadania wykonawca zajmie się również oświetleniem w ul. Jana III Sobieskiego w ciągu drogi krajowej nr 70. Całkowity koszt inwestycji to ponad 2,2 mln zł.
 

Podniesienie atrakcyjności terenu przy ul. Rybickiego

W marcu rozpoczęto roboty budowlane związane z 
uzbrojeniem terenu inwestycyjnego o powierzchni 6,81 ha, zlokalizowanego przy ul. Rybickiego. W praktyce polegają one na uatrakcyjnieniu lokalnych terenów poprzez budowę i przebudowę niezbędnej dla funkcjonowania terenu inwestycyjnego, infrastruktury technicznej: tj. wyposażeniu ich w: sieć wodociągową, kanalizacyjną, deszczową, elektroenergetyczną i teletechniczną. Zadanie będzie kosztować nieco ponad 4,6 mln zł z czego ponad 3 mln pochodzi z dofinansowania przyznanego miastu przez Urząd Marszałkowski w Łodzi. Termin zakończenia prac – czerwiec 2017. Jest to kolejny krok w kierunku pozyskania dla miasta inwestorów, którzy mogliby zapewnić nowe miejsca pracy.
 

Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do czasowej zmiany organizacji ruchu w rejonie prowadzonych robót. Za utrudnienia przepraszamy!

 

Strona główna
KALENDARZ IMPREZ

  Listopad 2017 

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
Kliknij i zobacz wydarzenia
OSÓB ONLINE: 30

Urząd Miasta Skierniewice
ul. Rynek 1, 96-100 Skierniewice
tel. (046) 834-51-00, fax: (046) 834-51-51
email: umskier@um.skierniewice.pl

ALPANET - Polskie Systemy Internetowe