Strona główna
niedziela, 19 listopada 2017 r.
Imieniny: Elżbieta, Faustyna

Kalendarz

Strona główna » Kalendarz

 • 1 Wrzesień 2017

  Przegląd Kina Europejskiego

  Od 29 sierpnia do 1 września w skierniewickim Kinoteatrze Polonez odbędzie się XII Przegląd Kina Europejskiego – „Ostatnie granice”. Na kinomaniaków czekają cztery światowe propozycje, poprzedzone profesjonalnymi prelekcjami oraz ściśle związane z hasłem przewodnim festiwalu – granice kobiet! Zapraszamy codziennie o godz. 20:15!

  Tegoroczny przegląd skupia prezentację ambitnych filmów w kręgu Starego Kontynentu. Selekcja objęła tytuły wyprodukowane w 2016 roku, natomiast większość polskich premier odbyła się w 2017 roku. Przekraczać będziemy granice Półwyspu Bałkańskiego, Czech, Słowacji, Wielkiej Brytanii oraz Niemiec, a wyznacznikiem podroży będą postaci kobiet i ich osobiste granice.  Każda z bohaterek jest inna, żyje różnych czasach, w różnych społeczeństwach, ale łączy je silna, wyrazista osobowość. Hasło przewodnie XII przeglądu to GRANICE KOBIET, hasło otwarte na interpretacje, wyrażające kobiece emocje, momenty w których kobiety będą konfrontowały się ze światem, społeczeństwem, z własną naturą, moralnością, dojrzewające do emancypacji, trudnych decyzji.

  Każda projekcja filmu będzie poprzedzona profesjonalną prelekcją. Do współpracy zaprosiliśmy prelegentów z kręgu krytyki filmowej oraz filmoznawstwa. Nie zabraknie również przyjaciół DKF-u, nasze zaproszenie przyjął znany dobrze widzom – Pan Janusz Wróblewski. Mamy nadzieję, że ciekawa tematyka oraz wypowiedzi grona fachowców i ich interpretacje filmów zainspirują do powstania konkursowych recenzji! Dlatego, tradycyjnie ogłaszamy:

  KONKURS NA NAJLEPSZĄ RECENZJĘ!

  Jak co roku przegląd kina europejskiego kończy się konkursem na najlepszą recenzję z wybranego filmu bądź filmów pokazywanych podczas przeglądu. Recenzje należy przesłać na adres e-mail: agnieszka.skoczek@cekis.pl z dopiskiem „Recenzja – konkurs” w tytule lub osobiście przekazać do kasy Kinoteatru „Polonez” również z dopiskiem „Recenzja – konkurs”Termin dostarczenia prac to 15.09.2017 roku. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 19.09.2017 przed seansem w ramach DKF „Eroica”. Prosimy o podanie imienia, nazwiska i telefonu kontaktowego. 
  Nagrodami będą darmowe karnety DKF „Eroica” na 30 wybranych seansów w sezonie 2017-2018 (do czerwca włącznie).

  PIĄTEK - 01.09 – „24 tygodnie” / godz. 20.30  Prelekcja Justyna Szaferska – zdobywczyni tytułu licencjata filmoznawstwa, wiceprzewodnicząca Koła Naukowego Filmoznawców Uniwersytetu Łódzkiego, zainteresowania naukowe:  sposób kreacji bohaterek kobiecych w tekstach kultury, zagadnienie emancypacji bohaterek disneyowskich filmów animowanych o Księżniczkach. Prywatnie feministka.  
  Reżyseria: Anne Zohra Berrached
  Scenariusz: Carl Gerber, Anne Zohra Berrached
  Obsada: Julia Jentsch, Bjarne Mädel, Johanna Gastdorf
  Produkcja: Niemcy 2016
  Premiera w Polsce: maj 2017
  Gatunek: dramat
  Czas: 103 min

  Jedna z najbardziej obiecujących niemieckich reżyserek z powodzeniem mierzy się z dramatem matki stojącej przed dylematem aborcji. Astrid jest komediantką. Prowadzi popularny telewizyjny show, a jej mąż Markus jest jej menedżerem. Wiodą szczęśliwe życie zarówno w świetle jupiterów, jak i poza nim. Mają piękny dom, śliczną 9-letnią córkę i drugie dziecko w drodze. Sielankę burzy wiadomość od ginekologa: płód ma zespół Downa i poważną wadę serca. Po pierwszym szoku para optymistycznie postanawia zmierzyć się z problemem. Odwiedzają szkołę dla osób z zespołem Downa, próbują możliwie najlepiej oswoić się z tematem. Z czasem jednak okazuje się, że Astrid sama będzie musiała podjąć trudną decyzję co do przyszłości nienarodzonego dziecka, swojej rodziny i kariery…

  Nagrody i festiwale:
  •2016 – MFF Berlinale – konkurs główny (nominacja), Stowarzyszenie Niemieckich Kin Artystycznych (nagroda specjalna)
  •2016 – Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Stambule
   
  wydarzenie dodał : administrator
 • 1 Wrzesień 2017

  78. rocznica wybuchu II wojny światowej

   W najbliższy piątek przypada 78. rocznica wybuchu II wojny światowej. Punktualnie w południe wspólnie zapalimy znicze na grobach bohaterów września 1939 roku. 


  1 września 1939 to jedna z najważniejszych i zarazem najtragiczniejszych dat w historii naszego kraju. Dokładnie o godz. 4.45 hitlerowskie Niemcy bez wypowiedzenia wojny zaatakowały Westerplatte, rozpoczynając tym samym najtragiczniejszy konflikt w dziejach ludzkości - II wojnę światową, w której łącznie na całym świecie zginęło około 55 milionów ludzi, z czego w Polsce około 6 milionów. 

  W Skierniewicach, jak i w całym kraju rokrocznie upamiętniamy wydarzenia tamtych dni. Miejskie obchody rozpoczną się w najbliższy piątek o godz.12:00 na cmentarzu św. Józefa, gdzie oficjalne delegacje zapalą znicze na grobach bohaterów wojennych. Władze miasta złożą kwiaty na grobach m.in: kpr. Eugeniusza Jażdża – Westerplatczyka, mjr. Teofila Bonieckiego, kpt. Mieczysława Hali, por. Mariana Himmela - poległych w bitwie nad Bzurą oraz płk. Adama Nadachowskiego, który zginął w bitwie pod Jeżowem. Na uroczystości zapraszamy oczywiście wszystkich mieszkańców Skierniewic. 
   

  Wspólnie oddaj hołd bohaterom tych tragicznych dni!
  wydarzenie dodał : administrator
 • 2 Wrzesień 2017

  IV Hip Hop Kings - PROGRAM

   QUEBONAFIDE, HAD HADES, GREEN I WYGA – to główne gwiazdy czwartej edycji Hip Hop Kings, która już 2 września odbędzie się na scenie przy Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach. Początek już o godz. 16:00! 


  Mamy doskonałą informację dla wszystkich miłośników muzyki „ Hip-Hop”. Już 2 września zrobimy największy BANG w historii! O godz. 16:00 wystartuje bowiem kolejna, czwarta odsłona Hip Hop Kings. W tym roku będziecie mogli usłyszeć jeszcze więcej dobrego rapu w wykonaniu artystów, którzy wiele zdziałali na scenie w ostatnim czasie. Oprócz Quebonafide, Had Hadesa, Greena i Wygi w centrum miasta wystąpią również: Sughar/Wawson, Leison/Rudi, czy Bzyku. Imprezę poprowadzą dla Was członkowie Rap Stacja czyli Bartek i Mariusz. Za gramofonami zobaczycie DJ Petro.
   

  Line up: 
  - Quebonafide / Krzy Krzysztof / Dj Myszka
  - Had Hades / DJ KEBS / Sughar
  - Green / DJ CIDER
  - Wyga 

  Supporty: 
  - Sughar/ Wawson 
  - Leison / Rudi
  - Bzyku

  Quebonafide - to pochodzący z Ciechanowa raper oraz założyciel wytwórni płytowej QueQuality. Jego twórczość charakteryzuje się świeżym spojrzeniem na rap, niekonwencjonalnym i często eksperymentalnym flow, dopracowaną techniką rymowania, a wszystko to z zachowaniem refleksyjności tekstów. Te cechy łączy w sobie 'Ezoteryka' – debiutancki album artysty, pokryty złotem już w preorderze. Pierwsze, oficjalne wydawnictwo Quebonafide, ujrzało światło dziennie w marcu 2015, jednak już w roku 2013 ukazał się pierwszy solowy, wydany własnym nakładem mixtape muzyka. 'Eklektyka', bo tak zatytułowana jest produkcja, została świetnie przyjęta zarówno przez słuchaczy jak i recenzentów. Quebonafide jest także współtwórcą singla 'Euforia' z producenckiej płyty Pawbeatsa. Teledysk, w serwisie YouTube, obejrzało prawie 19 milionów widzów.
   
   
  Pozostałe, autorskie utwory rapera, takie jak 'Hype', 'Ile Mogłem', 'Żadnych Zmartwień', 'Ciernie' czy 'Trip', wyświetlono łącznie blisko 30 milionów razy.W ciągu trzech lat Quebonafide wraz z Wesołą Ekipą (KrzyKrzysztof, Dj Myszka) zagrali już ponad 300 koncertów, zarówno w Polsce jak i za granicą. Widowiskowe i energetyczne show są uznawane za wizytówkę rapera.Raper zakończył prace nad drugim albumem solowym, realizowanym podczas podróży dookoła świata. W ramach projektu powstały teledyski m.in. W Tajlandii, Meksyku, Indiach, na Madagaskarze, w Japonii czy USA. ‘Egzotyka’ ukazała się nakładem wytwórni QueQuality w dniu 9 czerwca 2017.

  Hades - warszawski raper. Swoją muzyczną karierę rozpoczął w 1999 roku działając w składach DHO (Diox, Hades,Orzech) oraz Plazmatikon. Jego inspiracje muzyczne to zarówno „złota era rapu” jak i nowoczesne połączenia hip-hop’u i elektroniki z naciskiem na scenę Detroit oraz Cali.Charakterystyczny głos, niebanalne teksty oraz skromna osobowość sprawiły, że Hades zyskał uznanie fanów, uczestniczył w nagraniach wielu albumów rodzimej sceny rap, tworząc kolejne single oraz zdobywając doświadczenie ponad 300 występów w całej Polsce i za granicą, grając zarówno jako członek zespołu HIFI Banda, projektu O.S.T.R./Hades, duetu RH(Hades/RakRaczej) jak i solowych występów, podczas których usłyszeć można przekrój repertuaru. Aktualnie artysta promuje swój najnowszy album „Świattło”.

   
   
  Serdecznie zapraszamy!
  wydarzenie dodał : administrator
 • 2 Wrzesień 2017

  Narodowe czytanie Wesela

   Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza do udziału w Narodowym Czytaniu "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego, które odbędzie się już w sobotę, 2 września o godz. 16.00 na scenie przy Regionalnej Akademii Twórczej Przedsiębiorczości (Pałac Ślubów), ul. Piłsudskiego 2. 

  Biblioteka włącza się do 6. edycji ogólnopolskiej akcji promującej klasykę literatury polskiej. Fragmenty dramatu "Wesele" Stanisława Wyspiańskiego czytać będą znani skierniewiczanie. W tym roku do akcji włączyli się: Dorota Rutkowska(posłanka na sejm RP), Barbara Widulińska (Doradca Prezydenta Miasta), Dariusz Chęcielewski (Wiceprzewodniczący Rady Miasta), Dorota Bogatko (radna RM Skierniewice), Bartłomiej Wójcik (radny RM Skierniewice, Iwona Górniak (Naczelnik Wydziału Edukacji), Zbigniew Sawicki (Naczelnik Wydziału Pozyskiwania Zewnętrznych Środków Finansowych UM), W podinsp. Tomasz Rochmiński (Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego), Marek Czarnota (Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 7), Włodzimierz Wasilewski (artysta plastyk), Maciej Pigoń (lekarz), Łukasz Saptura (dziennikarz Radia RSC) i Maciek Białek (grafik komputerowy).
   
   
  Czytanie uświetni inscenizacja fragmentu dramatu, którą zatytułowano „Weselne amory”, w wykonaniu Iwony Górniak  i Macieja Białka pod kierunkiem Dominiki Dawidowicz. Po zakończeniu czytania będzie można zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie a czytającymi osobami. Akcji towarzyszyć będzie bookcrossing – czyli możliwość  nieodpłatnego wzięcia książek przygotowanych przez bibliotekę. 

  Serdecznie zapraszamy!                                                                                                                                                            
  wydarzenie dodał : administrator
 • 3 Wrzesień 2017

  II Skierniewicki Bieg im Edmunda Jaworskiego

   Wielkimi krokami zbliża się największa impreza biegowa w Skierniewicach. 3 września o godzinie 10.00 wystartuje II Skierniewicki Bieg im. Edmunda Jaworskiego. Biegacze będą mieli do pokonania 10 km trasę, posiadającą atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, a start i meta zostaną wyznaczone w Rynku.

  3 września 2017 r. biegniemy w Skierniewicach, by uczcić pamięć wybitnego trenera Edmunda Jaworskiego. Człowieka, który wraz ze swoimi wychowankami, odnosił sukcesy w boksie, siatkówce, a przede wszystkim w lekkiej atletyce. W ciągu 16 lat pracy w Skierniewicach, mimo braku boiska i sali gimnastycznej, wychował wielu młodzieżowych rekordzistów i mistrzów Polski w dyscyplinach lekkoatletycznych, wśród nich byli: Halina Foks, Barbara Kalisiak, Daniela Tarkowska, Barbara Zwolińska, Tadeusz Wojciechowski, Andrzej Madany, Jerzy Kobyłecki, Witold i Lech Krupińscy. To tylko niektóre nazwiska z całej plejady wybitnych zawodników wywodzących się ze Skierniewic. Dzięki Edmundowi Jaworskiemu Skierniewice skutecznie konkurowały z takimi ośrodkami sportowymi jak Warszawa i Łódź. Jego osiągnięcia sprawiły, że o Skierniewicach stało się głośno w całej Polsce. 

  ZAPISY DO 30 SIERPNIA!

  To juz ostatni dzwonek na zapisanie się na tegoroczny bieg. Wystarczy wejść na stronę 
  biegskierniewice.pl, wypełnić formularz i wykupić pakiet startowy. Na dzień dzisiejszy cena wynosi on 70 zł! Dotychczas udział w biegu zadeklarowało 339 zawodników, w tym 256 mężczyzn i 83 kobiet z całej Polski: Warszawy, Płocka, Łodzi, Rawy Mazowieckiej, Sochaczewa, Żyrardowa, Brzezin,. Opoczna, Kutna, Piotrkowa Trybunalskiego czy Lublina. 

  ZMIANY ORGANIZACJI RUCHU
   
  W związku ze świętem wszystkich biegaczy, kierowcy muszą się liczyć z drobnymi utrudnieniami. W godzinach 9:45-11:45 część ulic będzie bowiem wyłączona z ruchu.Ciągi komunikacyjne pokrywające się z trasą wydarzenia będą zamknięte w czasie, gdy znajdować się będą na nich zawodnicy, a następnie będą sukcesywnie otwierane po przebiegnięciu ostatniego uczestnika. Po zakończeniu biegu tj. od godziny 11:45 ruch zostanie całkowicie przywrócony. 

  Jednocześnie informujemy, że 3 września w godzinach 8:00-15:00 nastąpią zmiany w organizacji ruchu na ulicy Rynek oraz ulicach przyległych. Start i meta biegu znajdować się będą na płycie rynku.  Za wynikłe utrudnienia przepraszamy.
   
  TRASA BIEGU 

  START: RYNEK, Gałeckiego, Kozietulskiego, Poniatowskiego, Młynarska, Lipowa, Zadębie, Batorego, Koszarowa, Rawska, Zawadzkiego, Pomologiczna, Rybickiego, Lelewela, Sienkiewicza, Gałeckiego, Rynek.

  Zamknięte ulice na czas biegu w godzinach 9:45 – 11:45.: Rynek, Gałeckiego, Prymasowska, Piłsudskiego, Kozietulskiego, Poniatowskiego, Młynarska, Lipowa, Zadębie, Batorego, Ofiar Katyńskich, Kilińskiego, Koszarowa, Rawska, Mszczonowska, Jagiellońska, Żwirki, Reymonta, Zawadzkiego, Pomologiczna, wjazd w Rybickiego z Al. Rataja, Rybickiego, Lelewela, Dworcowa, Sienkiewicza, 3 Maja.
   

  Więcej informacji na temat biegu na stronie www.biegskierniewice.pl
   
  Więcej informacji na temat imprezy:
   

  Pierwsza edycja imprezy rozegrana w sierpniu 2016 roku cieszyła się ogromnym zainteresowaniem środowiska biegowego z całej Polski, a na starcie zameldowało się prawie 300 sportowców. Poniżej krótka videorelacja z wydarzenia.

   
   
  Serdecznie zapraszamy! 

   

  wydarzenie dodał : administrator
 • 5 Wrzesień 2017

  Wernisaż Marzeny Rafińskiej - pangram albo opuszki liter

   Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na wernisaż wystawy „Pangram albo opuszki liter”. Wydarzenie zaplanowano na wtorek, 5 września na godz. 18:00. Na wystawie będzie można zobaczyć prace Marzeny Rafińskiej. 

   

  Marzena Rafińska - absolwentka studiów podyplomowych (projektowanie graficzne na Wydziale Grafiki i Malarstwa ASP im. Wł. Strzemińskiego w Łodzi,2015). Brała udział w wystawach fotograficznych w Skierniewicach (2009-13): w MBP, Parowozowni, Izbie Historii Skierniewic oraz w Muzeum Narodowym we Wrocławiu (2015). Prace graficzne i plakaty prezentowała na wystawach zbiorowych w BWA w Skierniewicach (2015, 2016), MCK (2015) oraz w Krakowie („8 dni”, „Nie lubię Poniedziałków”, 2016). Z wykształcenia jest pedagogiem (WSP w Krakowie, 1991), logopedą (UW, 1996), muzealnikiem (UW, 2014). Pangram (gr. pan gramma – każda litera) – krótkie zdanie zawierające wszystkie litery danego języka. Może stanowić zabawę słowną, często jest jednak również wykorzystywane do sprawdzania poprawności danych tekstowych, poprawności wyświetlania lub drukowania znaków itp. Szczególnie dopracowane pangramy zawierają każdą literę tylko w jednym wystąpieniu.
   
   
  Początek spotkania o godzinie 18:00!
  Serdecznie zapraszamy!
  wydarzenie dodał : administrator
 • 9 Wrzesień 2017

  II Turniej im. Andrzeja Czarneckiego

   Przygotujcie się na solidną dawkę piłkarskich emocji. 9 września na nowym boisku przy ul. Trakcyjnej (os. Rawka) rozegrana zostanie druga edycja Turnieju Piłkarskiego im. Andrzeja Czarneckiego. O Puchar i miano najlepszej drużyny z rocznika 2009 w regionie powalczą tym razem zespoły ze Skierniewic i okolic.


  W drugi wrześniowy weekend w godz. 9:30 – 15:00 rozegrany zostanie wyjątkowy turniej, upamiętniający wybitną postać Unii Skierniewice z lat 60 – tych, Andrzeja Czarneckiego. Do rywalizacji przystąpi osiem drużyn z rocznika 2009: Fenix Boczki, Mazovia Rawa Mazowiecka, Orzeł Nieborów, UKS AP Rawa Mazowiecka, UKS Soccer Kids Łowicz, Unia Skierniewice, Widok Skierniewice i Zryw Wygoda, które powalczą o puchar oraz o tytuł najlepszych w regionie.

  Zasady gry…    

  Mecze rozgrywane będą jednocześnie na trzech boiskach w czasie 12 min. Rywalizacja turniejowa będzie przebiegała systemem każdy z każdym. Każda drużyna rozegra w sumie siedem spotkań. Zwycięzców wyłoni klasyfikacja generalna. Trzy pierwsze ekipy otrzymają puchary, każdy zespół nagrodę, a każdy zawodnik dyplom i medal. W turnieju mogą uczestniczyć zawodnicy urodzeni w 2009 roku i młodsi. Maksymalna ilość piłkarzy w zespole – 12. Każdy musi posiadać ochraniacze. Zabrania się gry w butach typu korki, lanki. Dozwolone obuwie do grania na tego typu nawierzchni to obuwie typu turf oraz halówki. Prosimy o dopilnowanie by dzieci zabrały na turniej odpowiedni sprzęt.

  Kilka słów o patronie…

  Andrzej Czarnecki - wychowanek i czołowy piłkarz Unii Skierniewice w latach 60-tych. Był jednym z autorów sukcesu, jakim na ówczesne czasy był awans Unii do A klasy, która swym zasięgiem obejmowała wówczas region odpowiadający aktualnie rozgrywkom IV ligi. Po zakończeniu kariery piłkarskiej, w 1967 roku został trenerem założonej na wniosek Powiatowego Komitetu Kultury Fizycznej i Sportu szkółki piłkarskiej przy Międzyszkolnym Klubie Sportowym Vis. Prowadzone przez trenera Czarneckiego zespoły juniorskie szybko stały się jednymi z najlepszych w Polsce, zdobywając wielokrotnie medale Mistrzostw Polski Szkolnego Związku Sportowego. W 1979 roku drużyna Visu Skierniewice, zdobyła złoty medal Mistrzostw Polski Szkolnego Związku Sportowego. Podopieczni trenera Andrzeja Czarneckiego zrobili w finale furorę, wygrywając wszystkie mecze: 2:0 z MKS Dębica, 1:0 z Łodzianką i 1:0 z Agrykolą Warszawa. Andrzej Czarnecki był wychowawcą takich piłkarzy jak Witold Będkowski czy Jacek Chociej, oraz wielu innych piłkarzy będących później podstawą drużyny Unii Skierniewice.

   
  Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowym regulaminem turnieju, który dostępny jest w załączeniu poniżej i życzymy powodzenia!
  wydarzenie dodał : administrator
 • 16 Wrzesień 2017

  XL SŚKOiW

  Odliczamy dni do największej plenerowej imprezy w mieście – 40. Skierniewickiego Święta Kwiatów, Owoców i Warzyw.

  Przez dwa dni Skierniewice staną się stolicą najlepszej zabawy. Na scenie zobaczymy plejadę topowych gwiazd (polskich i zagranicznych), a relację z imprezy obejrzymy na antenie TVP 2 w programie Pytanie na Śniadanie. Tegoroczne święto będzie miało charakter szczególny. W tym roku przypada 40. edycja imprezy, odbędą się ponadto po raz 20. Targi Ogrodniczo-Rolne, a to wszystko w czasie obchodzonego jubileuszu 560-lecia nadania praw miejskich. Dlatego właśnie główne atrakcje festiwalu będą w formacie XL. 
  Święto tradycyjnie rozpocznie barwna parada pod hasłem „Święto w wymiarze XL”, która przejdzie ulicami: Rybickiego, Konstytucji 3 Maja, Senatorską i Rynek. Nie zabraknie również pięknych dziewcząt, które powalczą o tytuł „Kwiatu Skierniewic 2017”.  

  Branżowe serce święta

  Jak co roku, sporo atrakcji czeka na hali OSiR przy ul. Pomologicznej. Od godz. 10:00 rozpoczną się tam XX Targi Ogrodniczo-Rolne, a na licznych wystawach będziemy zachwycać się barwnymi, wyjątkowymi kompozycjami kwiatowo-owocowo-warzywnymi. A to nie koniec! Na przybyłych gości czekają również Targi Zdrowej Żywności oraz 
  Ogrodniczy Festiwal dla Najmłodszych.
   

  Będzie smacznie, „eko” i „wege”

  Wszyscy uczestnicy zabawy będą mieli wyjątkową okazję skosztowania skierniewickich specjałów. W tym roku – prócz flagowej skierlotki – na łakomczuchów czekają m.in. leczo, zupa grzybowa, pasztet pieczarkowy, jabłka nadziewane żurawiną, a w niedzielę dodatkowo gulasz wieprzowy. Największą nowością będzie Ogólnopolski Festiwal Roślinożercy, który poprowadzi gość specjalny znany m.in. z programów Pytania na Śniadanie czy Dzień Dobry TVN – 
  Paweł Loroch.
   
   
  Festiwal jest planowany jako sfera i seria działań promujących wśród mieszkańców i gości dietę bogatą w rośliny i przetwory. Ma na celu popularyzowanie zdrowego trybu życia i zachęcanie do zwiększania w codziennej diecie ilości i różnorodności dań z udziałem warzyw i owoców. W trakcie Festiwalu Roślinożercy pokazywane będą różne ciekawe metody przygotowywania roślin w kuchni, ich przetwarzania i konserwacji. Festiwal będzie też okazją do promocji treści związanych z ekologią i zrównoważonym rolnictwem. Ważny element imprezy stanowić będzie strefa degustacji. Chętni zyskają niepowtarzalną okazję do przyjrzenia się przygotowywaniu potraw i porozmawiania z kucharzami.   Na smakoszy czekają: zielony jarmark (8 stoisk oferujących produkty roślinne i rolnictwa ekologicznego z Polski i zagranicy, przetwory, przekąski wegetariańskie i wegańskie, książki dotyczące diet roślinnych), zielona kuchnia (pokazy kulinarne i degustacje z przepisami – dania z Polski, Włoch, Tajlandii, Indii, Francji, Libanu czy Malezji) oraz zielone warsztaty kulinarne dla dzieci i dorosłych (bezpłatne zajęcia z przygotowywania dań, m.in.: wietnamskich spring rollsów, polsko-włoskiego pesto, prowansalskich ratatouille, pikantnego tajskiego kokosowego curry z dynią, smakowych hummusów i nadziewanych bakłażanów). Będzie smacznie i zdrowo!

  Jedenaście koncertów i dwa kabarety
   
  Tego jeszcze nie było! 16 i 17 września w Skierniewicach odbędzie się aż jedenaście koncertów na żywo. Zagrają topowe gwiazdy z kraju i zagranicy: Inna, Burak Yeter, C-BooL, Lady Pank, Sylwia Grzeszczak, Dawid Kwiatkowski, Krzysztof Zalewski, Natalia Nykiel, Power Play, Defis.(Więcej o koncertach przeczytacie TUTAJ). Nie zabraknie także soczystej dawki dobrego humoru, o którą zadbają Katarzyna PakosińskaMariusz Kałamaga i Kabaret Smile. Nie zabraknie również efektownych sztucznych ogni oraz spektakularnego mappingu. Gwarantujemy – nie będziecie się nudzić!
   
  Darmowa ŁKA i komunikacja miejska

  Podobnie jak przed rokiem, każdy pasażer, który przyjedzie na święto pociągiem ŁKA i zgłosi się z biletem na stoisko przewoźnika, uzyska stempel uprawniający do darmowej podróży powrotnej. Stoisko będzie znajdować się w pasażu Nurzyńskiego. Również na mieszkańców Skierniewic czeka niespodzianka. 16 i 17 września 
  przejazdy komunikacją miejską będą całkowicie za darmo!

  Zmiany Organizacji Ruchu
   

  (Kliknij TUTAJ aby powiększyć)


  W sobotę i niedzielę od godz. 16:00 wejście na rynek od ul. Senatorskiej będzie zamknięte.

   
   

  (Kliknij TUTAJ aby powiększyć) 
   
  Zapraszamy 16 i 17 września do Skierniewic!
   
  ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
  Za nami konferencja prasowa przyblająca atrakcje XL SŚKOiW
   


  W środę, 30 sierpnia w Centrum Kultury i Sztuki odbyła się konferencja prasowa podczas, której zaprezentowano główne świąteczne atrakcje. Poza stałymi elementami wrześniowego festiwalu, pojawiło się kilka ciekawych nowości. po raz pierwszy mieszkańcy naszego miasta będą mogli wziąć udział w Festiwalu Roślinożery, promującym zdrowy tryb zycia. 
  Dziś można było własnoręcznie wykonać chociażby wietnamskie spring rollsy.
   


  (Więcej zdjęć TUTAJ)


  Smakowały wybornie! 👌
  wydarzenie dodał : administrator
 • 17 Wrzesień 2017

  XL SŚKOiW

  Odliczamy dni do największej plenerowej imprezy w mieście – 40. Skierniewickiego Święta Kwiatów, Owoców i Warzyw.

  Przez dwa dni Skierniewice staną się stolicą najlepszej zabawy. Na scenie zobaczymy plejadę topowych gwiazd (polskich i zagranicznych), a relację z imprezy obejrzymy na antenie TVP 2 w programie Pytanie na Śniadanie. Tegoroczne święto będzie miało charakter szczególny. W tym roku przypada 40. edycja imprezy, odbędą się ponadto po raz 20. Targi Ogrodniczo-Rolne, a to wszystko w czasie obchodzonego jubileuszu 560-lecia nadania praw miejskich. Dlatego właśnie główne atrakcje festiwalu będą w formacie XL. 
  Święto tradycyjnie rozpocznie barwna parada pod hasłem „Święto w wymiarze XL”, która przejdzie ulicami: Rybickiego, Konstytucji 3 Maja, Senatorską i Rynek. Nie zabraknie również pięknych dziewcząt, które powalczą o tytuł „Kwiatu Skierniewic 2017”.  

  Branżowe serce święta

  Jak co roku, sporo atrakcji czeka na hali OSiR przy ul. Pomologicznej. Od godz. 10:00 rozpoczną się tam XX Targi Ogrodniczo-Rolne, a na licznych wystawach będziemy zachwycać się barwnymi, wyjątkowymi kompozycjami kwiatowo-owocowo-warzywnymi. A to nie koniec! Na przybyłych gości czekają również Targi Zdrowej Żywności oraz 
  Ogrodniczy Festiwal dla Najmłodszych.
   

  Będzie smacznie, „eko” i „wege”

  Wszyscy uczestnicy zabawy będą mieli wyjątkową okazję skosztowania skierniewickich specjałów. W tym roku – prócz flagowej skierlotki – na łakomczuchów czekają m.in. leczo, zupa grzybowa, pasztet pieczarkowy, jabłka nadziewane żurawiną, a w niedzielę dodatkowo gulasz wieprzowy. Największą nowością będzie Ogólnopolski Festiwal Roślinożercy, który poprowadzi gość specjalny znany m.in. z programów Pytania na Śniadanie czy Dzień Dobry TVN – 
  Paweł Loroch.
   
   
  Festiwal jest planowany jako sfera i seria działań promujących wśród mieszkańców i gości dietę bogatą w rośliny i przetwory. Ma na celu popularyzowanie zdrowego trybu życia i zachęcanie do zwiększania w codziennej diecie ilości i różnorodności dań z udziałem warzyw i owoców. W trakcie Festiwalu Roślinożercy pokazywane będą różne ciekawe metody przygotowywania roślin w kuchni, ich przetwarzania i konserwacji. Festiwal będzie też okazją do promocji treści związanych z ekologią i zrównoważonym rolnictwem. Ważny element imprezy stanowić będzie strefa degustacji. Chętni zyskają niepowtarzalną okazję do przyjrzenia się przygotowywaniu potraw i porozmawiania z kucharzami.   Na smakoszy czekają: zielony jarmark (8 stoisk oferujących produkty roślinne i rolnictwa ekologicznego z Polski i zagranicy, przetwory, przekąski wegetariańskie i wegańskie, książki dotyczące diet roślinnych), zielona kuchnia (pokazy kulinarne i degustacje z przepisami – dania z Polski, Włoch, Tajlandii, Indii, Francji, Libanu czy Malezji) oraz zielone warsztaty kulinarne dla dzieci i dorosłych (bezpłatne zajęcia z przygotowywania dań, m.in.: wietnamskich spring rollsów, polsko-włoskiego pesto, prowansalskich ratatouille, pikantnego tajskiego kokosowego curry z dynią, smakowych hummusów i nadziewanych bakłażanów). Będzie smacznie i zdrowo!

  Jedenaście koncertów i dwa kabarety
   
  Tego jeszcze nie było! 16 i 17 września w Skierniewicach odbędzie się aż jedenaście koncertów na żywo. Zagrają topowe gwiazdy z kraju i zagranicy: Inna, Burak Yeter, C-BooL, Lady Pank, Sylwia Grzeszczak, Dawid Kwiatkowski, Krzysztof Zalewski, Natalia Nykiel, Power Play, Defis.(Więcej o koncertach przeczytacie TUTAJ). Nie zabraknie także soczystej dawki dobrego humoru, o którą zadbają Katarzyna PakosińskaMariusz Kałamaga i Kabaret Smile. Nie zabraknie również efektownych sztucznych ogni oraz spektakularnego mappingu. Gwarantujemy – nie będziecie się nudzić!
   
  Darmowa ŁKA i komunikacja miejska

  Podobnie jak przed rokiem, każdy pasażer, który przyjedzie na święto pociągiem ŁKA i zgłosi się z biletem na stoisko przewoźnika, uzyska stempel uprawniający do darmowej podróży powrotnej. Stoisko będzie znajdować się w pasażu Nurzyńskiego. Również na mieszkańców Skierniewic czeka niespodzianka. 16 i 17 września 
  przejazdy komunikacją miejską będą całkowicie za darmo!

  Zmiany Organizacji Ruchu
   

  (Kliknij TUTAJ aby powiększyć)


  W sobotę i niedzielę od godz. 16:00 wejście na rynek od ul. Senatorskiej będzie zamknięte.

   
   

  (Kliknij TUTAJ aby powiększyć) 
   
  Zapraszamy 16 i 17 września do Skierniewic!
   
  ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
  Za nami konferencja prasowa przyblająca atrakcje XL SŚKOiW
   


  W środę, 30 sierpnia w Centrum Kultury i Sztuki odbyła się konferencja prasowa podczas, której zaprezentowano główne świąteczne atrakcje. Poza stałymi elementami wrześniowego festiwalu, pojawiło się kilka ciekawych nowości. po raz pierwszy mieszkańcy naszego miasta będą mogli wziąć udział w Festiwalu Roślinożery, promującym zdrowy tryb zycia. 
  Dziś można było własnoręcznie wykonać chociażby wietnamskie spring rollsy.
   


  (Więcej zdjęć TUTAJ)


  Smakowały wybornie! 👌
  wydarzenie dodał : administrator
 • 23 Wrzesień 2017

  Rajd rowerowy 707-705 - Drogi Które Łączą

  Czeka nas kolejna kolarska impreza. Już w najbliższą sobotę, 23 września na terenie trzech miast: Nowego Kawęczyna, Skierniewic i Bolimowa, odbędzie się Rajd Rowerowy –„707 – 705 – Drogi które łączą”. W sumie uczestnicy będą mięli do przejechania 35 kilometrowy odcinek.

  To sportowe wydarzenie to inicjatywa trzech sąsiedzkich samorządów: Skierniewic, Nowego Kawęczyna oraz Bolimowa. Władze tych miast postanowiły zorganizować wspólny rajd rowerowy, nowoczesnymi drogami wojewódzkimi nr 707 i 705. Wspólny przejazd 
  ma nie tylko zintegrować mieszkańców, ale przede wszystkim zachęcić do aktywnego powitania jesieni. Cykliści wyruszą w kierunku Skierniewic już 23 września sprzed Urzędu Gminy Nowy Kawęczyn o godz. 11:00. W naszym mieście przejadą ulicami: Rawską, Al. Pieniążka, Al. Rataja, Widok i Skłodowskiej-Curie. Meta planowana jest na rynku w Bolimowie, gdzie około godziny 14:00 odbędzie się wielki piknik dla uczestników. 
   
   
  Gorąco zapraszamy!
  wydarzenie dodał : administrator
 • 24 Wrzesień 2017

  Maraton Skierniewice 560 Challenge

   Mamy prawdziwą gratkę dla wszystkich miłośników sportów siłowych. 24 września na Hali OSiR przy ul. Pomologicznej odbędą się pierwsze w naszym mieście zawody w unoszeniu odważników Kettlebells - Maraton Skierniewice – „560 Challenge”. Zapraszamy śmiałków, którzy z okazji 560-lecia naszego miasta porwą się na wykonanie 560 powtórzeń. Start godz. 10:00! 


  W najbliższy weekend sportowych atrakcji z pewnością nie zabraknie. Po sobotnim rajdzie rowerowym, w niedzielny poranek czeka na Was kolejne sportowe wyzwanie. Tym razem zapraszamy na pierwszy skierniewicki półmaraton Kettlebells pod patronatem Prezydenta Miasta Skierniewice -"560 Challenge”. Na czym to właściwie polega? Kettlebells to rodzaj odważników, które wyglądem przypominają kulę armatnią z uchwytem. Trening z kettlebells nie tylko zwiększa siłę mięśni, ale także poprawia gibkość, koordynację i dobrze wpływa na wydolność sercowo-naczyniową. W skrócie, łączymy przyjemne z pożytecznym, a przy tym doskonale się bawimy. W niedzielę na hali odbędą się także pokazy. Starty z odważnikiem 48 kg na dystansie 5 minut zaprezentują Maciej Łuczak (Long Cycle) iraz Filip Madej (Jerk).ZGŁOSZENIA zawierające: imię, nazwisko, miasto, waga ciała, waga odważnika prosimy przesyłać na adres instytutkettlebell@gmail.com do dnia 20.09.2017. Opłata startowa 60 zł, płatna na miejscu w dniu zawodów. Poniżej przedstawiamy szczegółowy plan zawodów! 
   
  Konkurencja główna - Kettlebell Triathlon 30 minut

  (3 x 10 minut bez odstawiania odważnika Long Cycle + Jerk + Snatch, całość wykonujemy jednym kettlem, tym samym ciężarem, dowolna zmiana rąk, odłożenie kettla powoduje przerywanie konkurencji). - Zawody otrzymały pozytywną rekomendację International Kettlebell Marathon Federation.

  Kategorie wagowe:

  Kobiety: -65 kg, +65 kg
  Mężczyźni: -85 kg, +85 kg

  Do wyboru odważniki:

  - Dla kobiet:
  8kg, 12kg, 16kg, 18kg
  - Dla mężczyzn:
  16kg, 20kg, 24kg, 28kg

  Punktacja:

  8 kg - 1 pkt
  12 kg - 1.5 pkt
  16 kg - 2 pkt
  20 kg - 2.5 pkt
  24 kg - 3 pkt
  28 kg - 3.5 pkt

   
  Wynik końcowy to iloczyn ilości powtórzeń oraz ciężaru odważnika z jakim zawodniczka/zawodnik startował.
  Ważenie zawodników zaczynamy o godzinie 10:00

  Serdecznie zapraszamy! 
  wydarzenie dodał : administrator
 • 24 Wrzesień 2017

  Truskawkowi Rodzice zagrają dla Ani i Kamili

   24 września zapraszamy dużych i małych fanów niebieskich stworków na przedstawienie "Smerfy w przedszkolu" w wykonaniu "Truskawkowych Rodziców". W Polonezie czeka dużo muzyki, jeszcze więcej zabawy i wiele atrakcji dla najmłodszych. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na leczenie podopiecznych fundacji – „Chodźmy Razem” – Anny Kuli i Kamili Błońskiej.


  Mamy bardzo dobre wieści dla wszystkich fanów Teatru Truskawkowi Rodzice. Po wakacyjnej przerwie do skierniewickiego Kinoteatru Polonez wracają nasi ulubieni aktorzy, którzy tym razem zamienią się w niebieskie smerfy i zaprezentuję przedstawienie pt.” Smerfy w Przedszkolu”. Poza samym występem na przybyłych gości czeka cała masa atrakcji. Dochód ze zbiórki zostanie przeznaczony na leczenie podopiecznych fundacji – „Chodźmy Razem”. W niedzielę będziemy pomagać, dwóm wspaniałym młodym kobietom, Ani Kuli i Kamili Błońskiej, które walczą z rzadką nieuleczalną chorobą – zespołem Devica. Za przedstawienie i atrakcje, za uśmiech i radość – do puszki wrzuć zadość. Nie bądźmy obojętni! Pomagajmy!
   
  Na „Smerfy w Przedszkolu” zapraszamy już w najbliższą niedzielę, w dwóch turach, o godz. 10:30 oraz 12:00! 

  Serdecznie zapraszamy!
  wydarzenie dodał : administrator
 • 24 Wrzesień 2017

  Pożegnanie sezonu Skierniewickich Klasyków

   24 września na terenie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej odbędzie się pożegnanie sezonu Skierniewickich Klasyków. Miłośników zabytkowych aut zapraszamy w najbliższą niedzielę o godz. 12:00 na parking przy ul. Batorego.


  Kolejny sezon dobiega końca. Tradycyjnie, chcemy pożegnać go razem z Wami, organizując Pożegnanie Sezonu 2017. Już czwarty raz z rzędu miejscem naszego zlotu będzie teren Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej przy ulicy Batorego 64C. Serdecznie zapraszamy wszystkich posiadaczy oraz fanów old i youngtimerów, aby spotkać się i wspólnie spędzić razem czas z innymi pasjonatami, oglądając piękne motocykle i samochody. Dla pojazdów i ich właścicieli przewidujemy wiele konkurencji oraz atrakcji takich jak wybory najstarszego pojazdu, tego najlepiej stuningowanego czy najciekawszego według publiczności. Nie zabraknie także prób sprawnościowych, prezentacji aut oraz konkursów na luzie.


  Harmonogram zlotu:

  12:00 - otwarcie bramy wjazdowej
  12:30 - oficjalne rozpoczęcie imprezy
  13:00 - prezentacje pojazdów, wybory najstarszych pojazdów, najciekawszych pojazdów, najlepiej stuningowanych pojazdów, konkurs rdzy i patyny
  15:00 - konkurs wiedzy motoryzacyjnej
  16:00 - wręczenie nagród 
  W międzyczasie, odbędą się konkursy i atrakcje dla zlotowiczów.

  Zapraszamy do udziału w imprezie właścicieli pojazdów:
  - wyprodukowanych do roku 1991 (pojazdy rodzimej produkcji nie są objęte limitami).
  - auta po 91 roku, ale nietuzinkowe bądź podrasowane (customy, wersje i modele wyprodukowane w niewielkiej ilości egzemplarzy), 
  - auta młodsze potocznie zwane freshtimerami, których stan zachowania jest jak najbliższy fabrycznemu.


  Serdecznie zapraszamy!
  wydarzenie dodał : administrator
 • 27 Wrzesień 2017

  Broń palna od zarania dziejów

  Serdecznie zapraszamy na wykład lokalnego historyka, społecznika i publicysty Piotra Paradowskiego. Wykład będzie poświęcony historii broni palnej ze szczególnym uwzględnieniem broni czarnoprochowej. Wstęp wolny!

  Środa 27.09.2017r. 
  Skierniewice ul.Reymonta 33
  Centrum Kultury i Sztuki sala 201 (kameralna) 
  godzina: 18:00- 19:30

  Wykład ten jest wprowadzeniem do serii wykładów o broni palnej (rodzaje broni/bezpieczeństwo w posługiwaniu się bronią/uzyskanie pozwolenia na broń i wiele wiele więcej), które będą organizowane dla wszystkich mieszkańców Skierniewic i okolic. 
   
  wydarzenie dodał : administrator
 • 29 Wrzesień 2017

  Nocny Przejazd Rowerowy

   Szykuje się kolejna kolarska impreza. W piątkowy wieczór (29.09) sprzed ratusza wystartuje nocny przejazd rowerowy w ramach cyklu – „Moje miasto nocą”. Do pokonania jedynie 10 km z rynku, aż po Budy Grabskie. Początek o godz.19:00. 


  Nie macie planów na piątkowy wieczór? Wsiadajcie zatem na rower i przybywajcie na skierniewicki rynek, gdzie punktualnie o godz. 19:00 wystartuje kolejny nocny przejazd rowerowy. Uczestnicy rajdu będą mieli do pokonania 10 kilometrowy odcinek z centrum przez ulice: Żwirki, Gałeckiego, Prymasowską, Kościuszki, Waryńskiego, Armii Krajowej, Marii Skłodowskiej-Curie do drogi rowerowej, aż po Grabskie Sioło na Budach Grabskich.  Tam czeka ciepła herbata oraz wspólne pieczenie kiełbasek. Organizatorzy przewidzieli również darmowe napoje izotoniczne recalla. Z uwagi na zmienne warunki atmosferyczne prosimy o zabranie kurtek przeciwdeszczowych. Wstęp bezpłatny, nie obowiązują zapisy.

  Serdecznie zapraszamy!
  wydarzenie dodał : administrator
 • 30 Wrzesień 2017

  Spacer po zdrowie - zaproś swojego lekarza

   W najbliższa sobotę, 30 września po raz pierwszy w Skierniewicach odbędzie się Spacer po zdrowie - Zaproś swojego lekarza. W pięknych okolicznościach przyrody oprócz wspólnej wędrówki, na uczestników czeka również miasteczko zdrowia, czyli badania, konsultacje i warsztaty fitness. Start godz. 11:00!


  To trzecia edycja wspólnego spaceru, w której pierwszy raz spacerowicze wychodzą poza granicę stolicy. Oprócz Skierniewic w wydarzeniu bierze udział: Chrzanów, Oświęcim, Sandomierz, Tarnobrzeg oraz Żyrardów. Spacer organizowany jest we współpracy z Ministerstwem Zdrowia w ramach Narodowego Programu Zdrowia oraz urzędami miast przez jedyny w Polsce klub Fitnessu Medycznego, wspierany przez fundację "Zaskoczeni Wiekiem". Rejestracji należy dokonać poprzez stronę : http://www.perlasport.pl/spacer-po-zdrowie/ (wybieramy Skierniewice).Każdy zarejestrowany Uczestnik wydarzenia otrzyma atrakcyjny pakiet startowy, w tym medal na mecie spaceru.

  Program:
  10.00 – rejestracja
  11.00 – Konferencja outdoorowa i oficjalne rozpoczęcie
  11.45 – 12.30 - Spacer po zdrowie - Zaproś swojego lekarza
  13.00 – 16.00 – Miasteczko Zdrowia – badania, konsultacje, warsztaty fitness

  Wstęp wolny.
  Park Miejski w Skierniewicach


  Serdecznie zapraszamy! 
  wydarzenie dodał : administrator
Strona główna
KALENDARZ IMPREZ

  Listopad 2017 

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
Kliknij i zobacz wydarzenia
OSÓB ONLINE: 28

Urząd Miasta Skierniewice
ul. Rynek 1, 96-100 Skierniewice
tel. (046) 834-51-00, fax: (046) 834-51-51
email: umskier@um.skierniewice.pl

ALPANET - Polskie Systemy Internetowe