Strona główna
czwartek, 19 października 2017 r.
Imieniny: Michalina, Michał

Kalendarz

Strona główna » Kalendarz

 • 1 Czerwiec 2017

  95-lecie Budowlanki

   Dyrekcja ZSZ nr 1 im. Piłsudskiego w Skierniewicach ma zaszczyt zaprosić pracowników i absolwentów szkoły na uroczyste obchody 95-lecia istnienia placówki, które odbędą się 3 czerwca (sobota). 

   

  Obchody rozpocznie uroczysta msza święta o godz. 12:00 w kościele św. Jakuba. Następnie uczestnicy przemaszerują do budynku szkoły, gdzie odbędą się spotkania ogólne i w klasach. Punktem kulminacyjnym obchodów będzie wieczorny bal absolwentów. Osoby zainteresowane udziałem proszone są o potwierdzenie uczestnictwa do 30 kwietnia na adres mailowy szkoły: budowlanka1@wp.pl .Potwierdzeniem uczestnictwa będzie wpłata na konto kwoty w wysokości 180 zł od osoby ( można oczywiście zabrać również osobę towarzyszącą- 360zł). Szczegółowe informacje będą zamieszczane na stronie internetowej szkoły: budowlanka1.edu.pl
   

  Wpłaty można dokonywać:

  Rada Rodziców przy ZSZ nr 1
  56 1020 4580 0000 1302 0010 6997
  z dopiskiem: Bal absolwenta- kierunek(klasa) i rok ukończenia szkoły

  PROGRAM :

  12:00 – Msza Św. w kościele św. Jakuba
  13:00 – przemarsz do budynku szkoły
  14:00 – spotkanie ogólne
  15:00 – spotkanie w klasach
  19:00 – bal absolwenta i pracowników szkoły
  wydarzenie dodał : administrator
 • 1 Czerwiec 2017

  Koncert utalentowanych muzyków z Gery

  1 czerwca zapraszamy do sali koncertowej Szkoły Muzycznej przy ul. Prymasowskiej 6 na wyjątkowy koncert uczniów Szkoły Muzycznej Heinricha Schutza w Gerze. Początek o godz. 17:00. Wstęp wolny!

   

  Koncert jest z wiązany z wizytą naszych gości z Niemiec. Przypomnijmy, że współpraca pomiędzy Skierniewicami, a Gerą trwa nieprzerwanie od 1976 roku. Jej głównym kreatorem jest młodzież, która uczestniczy we wspólnie przygotowanych przedsięwzięciach. Stała współpraca Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia w Skierniewicach i Szkoły Muzycznej im. H. Schutza w Gerze zaowocowała wieloma wspólnymi koncertami dedykowanymi mieszkańcom obydwu miast.
   
  W czwartek w sali koncertowej wystąpią: Lydia Rotter (fortepian), Julia Rotter (flet), Lan Anh Mai (akordeon), Konrad Schopplich (akordeon) w programie J.S.Bach, A. Chatschaturjan, Eldin Burton, Astor Piazzolla i Werner Richter. Muzykami opiekują się Karinn Muller (dyrektor) oraz Astrid Steinhofel – nauczyciel. Początek muzycznej uczty o godz. 17:00. Wstęp wolny.
   
   
  Zapraszamy!

  wydarzenie dodał : administrator
 • 3 Czerwiec 2017

  Widokowy Dzień Dziecka - PROGRAM

   3 czerwca z pewnością nie będziecie się nudzić. Od godz. 14:00 na miejskim skateparku odbędzie się bowiem WIDOKOWY DZIEŃ DZIECKA. Sześć godzin doskonałej zabawy gwarantowane. Ładujcie akumulatory, bo w sobotę bawimy się aż do godz. 20:00!


  Po piknikach zorganizowanych w centrum: na os. Kopernika oraz w kinoteatrze Polonez, przyszedł czas na zabawę w innej części miasta. W sobotę zapraszamy małych skierniewiczan na Widokowy Dzień Dziecka. W programie każdy znajdzie coś dla siebie. Czekają występy i pokazy taneczne utalentowanych artystów z Klubu „Oaza”, koncert Kamili Dakusz, a także przedstawienie „Aksamitna Córka Diabła” – Grupy Teatralnej „COM.PL.EX”. Na chętnych czekają także strefy majsterkowicza – Castorama, makijaż dziecięcy, warsztaty plastyczne i wikliniarskie oraz pokazy sprzętu straży pożarnej. Dla bardziej aktywnych przygotowano dmuchańce, przejażdżki konne, mini tenis ziemny czy tor przeszkód. Nieodłącznym elementem tegorocznych pikników jest uwielbiana strefa zabawy – Playmobil/Wader na której do godz. 20:00 będzie można bezpłatnie testować zabawki. Każdy będzie mógł zrobić sobie pamiątkową fotkę, a po zabawie posilić się na specjalnie przygotowanym poczęstunku. Warto dodać, że to tylko część atrakcji. 

   
  Ładujcie zatem akumulatory, bo w sobotę bawimy się od 14:00 do 20:00! Do zobaczenia!
  wydarzenie dodał : administrator
 • 4 Czerwiec 2017

  Miejski Dzień Dziecka - PROGRAM

   Rezerwujcie czas! W najbliższą niedzielę (4.06) wszyscy bawimy się nad skierniewickim Zalewem Zadębie. Będą szczudlarze, karuzela, tańce, śpiewy, zabawy, konkursy, pokazy i wiele innych. Tradycyjnie wręczone zostaną również sadzonki dębu, nowo narodzonym skierniewiczanom. Nie może Was zabraknąć. Startujemy o godz. 12:00!


  W tym roku z okazji Dnia Dziecka atrakcji nie brakuje, jednak kulminacyjnym punktem będzie niedzielny piknik nad Zalewem Zadębie. Wówczas wręczone zostaną sadzonki dębu „Drzewka Życia” nowo narodzonym skierniewiczanom i ich rodzicom w dwóch turach (I tura: godz. 12:00/ II tura godz. 14:00)Między godz. 12:00, a 18:00 w ramach Miejskiego Dnia Dziecka na najmłodszych czekają występy artystyczne: „Balonowe Podróże” i Słońce Dzieciom” w wykonaniu Zespołu Piosenki Tęcza., pokazy tańca „Zaczarowani Tańcem” Akademii Tańca 4-20 oraz „Bajkowe Przeboje” – w wykonaniu Grupy Wokalnej Singers. Oprócz tego odbędą się gry i animacje, warsztaty artystyczne i pokazy myśliwskie. Nie zabraknie również prawdziwej wioski słowiańskiej, szczudlarzy, zabytkowych aut, toru przeszkód, sprzętu policyjnego i strażackiego, malowania buziek oraz skręcania balonów. Dla najodważniejszych przygotowano karuzelę łańcuchową, dmuchany plac zabaw, zjeżdżalnie i Eurobunge.
   

  Serdecznie zapraszamy!
  wydarzenie dodał : administrator
 • 4 Czerwiec 2017

  Mistrzostwa Skierniewic Dzieci w Judo

   Nie zwalniamy tempa. Przed nami kolejna impreza sportowa na hali przy ul. Tetmajera 7. W niedzielę, 4 czerwca z okazji Dnia Dziecka zapraszamy do dopingowania młodych judoków, podczas Mistrzostw Skierniewic Dzieci.

  Po emocjach związanych z turniejem karate, przyszedł czas na zawody judo. W najbliższa niedzielę, na matach będziemy mogli podziwiać i dopingować młodych zawodników, którzy dopiero rozpoczynają swoją karierę z judo, a wszystko w ramach Mistrzostw Skierniewic Dzieci w Judo. Do naszego miasta przyjedzie blisko 120 zawodników m.in.: z Płocka, Łodzi i miast ościennych. Otwarcie turnieju planowane jest na godz. 12:00. Patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Skierniewice Krzysztof Jażdżyk.
   

  Zapraszamy! 
   
  wydarzenie dodał : administrator
 • 10 Czerwiec 2017

  II Piknik Na 4 Łapy - PROGRAM

   Już 10 czerwca między godz. 12:00, a 16:00 na terenie obok Centrum Kultury i Sztuki odbędzie się druga edycja pikniku na cztery łapy. Pełne miski, zabawy i konkursy dla czworonogów – gwarantowane.


  Tego dnia będzie można m.in.: wysłuchać porad weterynarza, groomera i psiego trenera, spotkać się z miłośniczką kotów, zakupić akcesoria i smakołyki dla pupila, czy w końcu wesprzeć, a nawet zaadoptować szczeniaczka lub kotka ze schroniska. Nie zabraknie także rywalizacji. Obok profesjonalnych pokazów szkolenia psów, na wszystkich chętnych czekają konkursy na najsympatyczniejszego kundelka i psią sztuczkę. Organizatorzy przygotowali również liczne atrakcje dla dzieci, dorosłych i całych rodzin. W programie: konkursy plastyczne i z wiedzy o psach, malowanie buziek, możliwość zrobienia wyjątkowych zdjęć, spotkanie z Panią Muzyką, pokaz Agility oraz otwarty tor dla wszystkich chętnych uczestników z psem. Podczas imprezy zbierać będziemy datki do puszek na rzecz podopiecznych Fundacji Pomocy Zwierzętom Roka.
   
   
  Przyjdź i dowiedz się, jak twój pies widzi, czuje i rozumie otaczający świat!
  Zgłoszenia psów do konkursu w dniu imprezy do godz. 14:00!
  wydarzenie dodał : administrator
 • 11 Czerwiec 2017

  koncert Orkiestra Miasta Łowicza w Altanie Parkowej

   

  Stowarzyszenie „Orkiestra Miasta Łowicza” oraz Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach zapraszają na koncert Orkiestry Miasta Łowicza, który odbędzie się już w najbliższą niedzielę, 11 czerwca w Altanie w Parku Miejskim i rozpocznie o godz. 12:00.

  Koncert odbędzie się w ramach projektu „Muzyczna Altana” realizowanego przez Stowarzyszenie „Orkiestra Miasta Łowicza”. Projekt ten został dofinansowany przez Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach w ramach konkursu „Małe Granty Kultury” – edycja II – 2017”. W programie usłyszymy klasyczne interpretacje i aranżacje kompozycji Duke’a Ellingtona, muzyki swingowej oraz tradycyjnego bluesa. W skład Orkiestry Miasta Łowicza wchodzą młodzi, acz świetnie wykształceni i utalentowani muzycy z Łowicza i okolic:

  •Robert Dominiak – trąbka
   

   

  •Remigiusz Kuropka – trąbka
   

   

  •Jadwiga Surtel – waltornia
   

   

  •Grzegorz Sowa – puzon
   

   

  •Justyna Makowiecka – tuba
   

   

  •Klaudia Mazur – perkusja
   

   

   
   

   

   

   

   
   

   

  Początek już o godz. 12:00!

  Serdecznie zapraszamy!
  wydarzenie dodał : administrator
 • 11 Czerwiec 2017

  Wędkarski Dzień Dziecka

   Są tutaj miłośnicy wędkowania? Jeśli tak, to doskonale trafiliście! W niedzielny (11.06) poranek najmłodsi mieszkańcy pod okiem opiekunów będą mogli sprawdzić swoje umiejętności łowieckie nad skierniewickim Zalewem Zadębie przy ul. Miodowej, a wszystko w ramach  Wędkarskiego Dnia Dziecka. Startujemy o 8:30! 

   

  Miejskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego Okręgu Skierniewickiego zaprasza wszystkie dzieci i sympatyków wędkowania, bez względu na miejsce zamieszkania 
  do udziału w zawodach wędkarskich spławikowych, w ramach Dnia Dziecka. Zbiórka uczestników zawodów godz. 8:30 przy ul. Miodowej (parking przy dębie). Zapisy i losowanie stanowisk do godz. 9:00. 

  Zawody rozegrane zostaną w trzech grupach wiekowych: do lat 6 w czasie 2 godz, do lat 10 w czasie 2,5 godz. i do lat 14 w czasie 3 godz. Zwycięzcy poszczególnych grup wiekowych do szóstego miejsca otrzymają puchary, medale i nagrody rzeczowe. Wszystkie dzieci uczestniczące w zawodach otrzymają upominki. Na koniec na wszystkich czeka wspólny grill, napoje i słodycze. 
  Startujący wraz z opiekunem powinien posiadać własny sprzęt wędkarski, siatkę na ryby, zanęty i przynęty. Zawody odbędą się na żywej rybie. 
   


  Serdecznie zapraszamy!
  wydarzenie dodał : administrator
 • 16 Czerwiec 2017

  Wakacje z Kinem Francuskim

  Mamy niespodziankę dla wszystkich miłośników kina plenerowego. W okresie wakacyjnym, w każdą środę nad skierniewickim Zalewem Zadębie, będzie wyświetlany film francuski.  Zaczynamy już 28 czerwca! Zapraszamy! 


  Zapowiada się gorące, filmowo lato w Skierniewicach. Od strony ul. Konwaliowej startuje bowiem kino letnie, podczas którego będziemy mogli zapoznać się z wybranymi pozycjami filmowymi rodem z Francji. Na dobry początek, 28 czerwca czeka na nas komedia – Wyprawa”. Poczatek seansu pod chmurką o godz. 22:00. Pełna rozpiska na kolejne dni znajduje się na plakacie poniżej. 


  Serdecznie zapraszamy!
  wydarzenie dodał : administrator
 • 17 Czerwiec 2017

  Happy Festival

  Gorąco zapraszamy na drugą edycję Happy Festivalu. Impreza, organizowana prze Młodzieżową Radę Miasta startuje 17 czerwca nad Zalewem Zadębie o godzinie 17.25! Warto już dziś zarezerwować sobie czas bo przed nami wiele atrakcji. 


  Nie zabraknie kolorowych proszków holi z których festiwal zasłyną w zeszłym roku. Stały się one elementem wyróżniającym tą imprezę na tle innych miejskich wydarzeń. Młodzi radni zadbali również o podniebienia i na festiwalu pojawią się foodtracki. 

   
  Happy Festiwal to przede wszystkim doskonała muzyka. Publiczność rozgrzewać będą zespoły Folya (znana z Rock May Festiwalu) i Elektryczny Węgorz. Na deser o godzinie 20.00 na festiwalowej scenie pojawi się niepowtarzalny Piotr Rogucki. 

  Zapraszamy nie zapomnijcie zabrać ze sobą dobrego humoru, rodziny i znajomych! 
   
  wydarzenie dodał : administrator
 • 18 Czerwiec 2017

  II Charytatywny Turniej Siatkarski - PROGRAM

   18 czerwca po raz kolejny zagramy dla Mariusza Misiury w ramach II Charytatywnego Turnieju Piłki Siatkowej. Do Skierniewic przyjedzie 18 zespołów z całej Polski oraz gwiazda światowej siatkówki, zawodnik Zenitu Kazań – Wilfredo Leon. Nie zabraknie sportowej rywalizacji, gwoździ siatkarskich, asów serwisowych oraz licytacji gadżetów! Startujemy o godz. 9:00! 


  W niedzielę od samego rana na trzech skierniewickich halach (przy ul. Tetamjera i Pomologicznej) będzie toczyć się walka o siatkarski puchar prezydenta. Do rywalizacji przystąpi w sumie 18 zespołów z całej Polski, które zostaną podzielone na sześć grupy. 
   
   
  W przerwie pomiędzy półfinałami, a finałem zawodnicy, jak i zgromadzeni na trybunach kibice będą mogli uczestniczyć w aukcjach gadżetów i koszulek przesłanych przez kluby Plus Ligi oraz przywiezione przez gwiazdy. Przewidziano również moc atrakcji dla dużych i małych: Turniej „Gwoździ Siatkarskich”, konkurs wiedzy „As serwisu”, malowanie twarzy, pokazy tańca oraz wielkie losowanie nagród. Dla najbardziej zagorzałych, a nie mogących wyrwać się z domu, czy oderwać się od pracy Ośrodek Sportu i Rekreacji przewidział transmisję na żywo relacji z tego przedsięwzięcia, która będzie udostępniona na kanale osirskierniewice1 na Youtubie oraz funpage'u OSiR Skierniewice na facebooku.

  Ikona światowej siatkówki zawita do Skierniewic
   

  Główną atrakcją niedzielnego turnieju będzie wizyta jednego z najlepszych obecnie siatkarzy na świecie – Wilfredo Leona. Zawodnik występujący w Zenicie Kazań to m.in.: trzykrotny zwycięzca Ligi Mistrzów (2015, 2016, 2017), srebrny medalista Mistrzostw Świata czy brązowy medalista Ligi Światowej z reprezentacją Kuby. Od lipca 2015 roku posiada polskie obywatelstwo. Przyjmujący Mistrza Rosji może pochwalić się również 380 cm zasięgiem w ataku i 346 cm w obronie. W tym roku został uznany najlepszym przyjmującym Ligi Mistrzów. Wilfredo Leon będzie uczestniczył w turnieju na siatkarskiego gwoździa. 

  Szczytnym celem tych zawodów będzie zbiórka pieniędzy dla Mariusza Misiury, siatkarza borykającego się z paraliżem czterokończynowym po wypadku komunikacyjnym w jakim uczestniczył. 

  PROGRAM!
  8:00 – 12:00 Eliminacje w grupach
  12:00 – ćwierćfinały hala nr 1
  W PRZERWIE: 
  - „As Serwisu”, „Wbijanie siatkarskiego gwoździa” przy udziale Wilfredo Leona
  15:00 – Charytatywna licytacja gadżetów 
  15:30 – półfinały hala nr 1 
  18:00 – Finał Turnieju i dekoracja zwycięzców.
   

  Do zobaczenia!
  wydarzenie dodał : administrator
 • 18 Czerwiec 2017

  Wiosenne Wietrzenie Szafy już 18 czerwca

   Chcesz sprzedać, kupić, wymienić ubrania lub po prostu zrobić miejsce na nowe. 18 czerwca będzie ku temu doskonała okazja. 

   

  W najbliższą niedzielę między godz. 15:30, a 18:00 w sali konferencyjnej ośrodka sportu przy ul. Pomologicznej 8 odbędzie się wiosenne wietrzenie szafy! Osoby chętne będą mogły sprzedać bądź wymienić się swoimi ubraniami. W trakcie akcji będzie prowadzona zbiórka dla osób potrzebujących oraz rzeczy dla schroniska. - Każdy kto będzie chciał się wystawić płaci za wstęp 10 zł – informują organizatorzy. -Czekamy na Wasze zgłoszenia. Więcej informacji na stronie wydarzenia! TUTAJ
   
   
  Serdecznie zapraszamy! 
  wydarzenie dodał : administrator
 • 19 Czerwiec 2017

  Zapraszamy na otwarte spotkanie w sprawie szkoły rodzenia

   19 czerwca o godz. 18:00 odbędzie się kolejne otwarte spotkanie dla przyszłych mam zainteresowanych bezpłatnym udziałem w zajęciach Szkoły Rodzenia. Spotkanie odbędzie się w świetlicy szpitalnej, w pawilonie F (budynek Zakładu Rehabilitacji) – wejście od ul. Rybickiego 1.

  Zajęcia są prowadzone przez doświadczone położne na co dzień pracujące w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym im. St. Rybickiego w Skierniewicach: Jolantę Nakończa oraz Grażynę Łopatkę. Kurs trwa 6 tygodni, zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu, czas trwania zajęć wynosi 1-1,5 godz. Kurs jest prowadzony w równoległych, 10-osobowych grupach.

  Rodzice oczekujący narodzin dziecka, w trakcie zajęć praktycznych i teoretycznych, przygotują się na nowe wyzwania jakie niesie ze sobą rodzicielstwo. W przyjaznej atmosferze dowiedzą się Państwo m.in. o tym jak przebiega ciąża, jak przygotować się do porodu, a także jak nawiązać więź matki i ojca z dzieckiem. Każdą Mamę nauczymy wiary we własne możliwości, a każdego Tatę zachęcimy do aktywnego wspierania w czasie porodu. 

  Zapoznamy Państwa z koncepcją porodu aktywnego. Uczestnictwo z zajęciach naszej Szkoły Rodzenia jest gwarancją emocjonalnego przygotowania do porodu, a tym samym komfortu narodzin Waszego dziecka. Program naszych zajęć obejmuje też temat dotyczący pielęgnacji i żywienia noworodka - wyzwania jakie niesie ze sobą rodzicielstwo. Zapisy prowadzone są od poniedziałku do piątku w godz. 7-15 pod numerami telefonu: 691 667 139 lub 517 023 555

  Ramowy plan kursu Szkoły Rodzenia

  Moduł położniczy:
  Model Równowartościowego (komplementarnego) „Dwurodzicielstwa"- uzupełnianie się dwojga rodziców w pełnieniu ról opiekuńczych i w nawiązywaniu więzi z dzieckiem.

  Fizjologia ciąży:
  1. Przygotowanie do porodu – rola partnera
  2. Zwiastuny porodu
  3. Fazy porodu
  4. Poród droga c. cesarskiego
  5. Sposoby radzenia z bólem porodowym
  6. Połóg
  7. Karmienie piersią
  8. Dieta w połogu i okresie karmienia piersią
  9. Spotkanie z lekarzem Położnikiem
  • ćwiczenia ogólnorozwojowe, oddechowe i relaksacyjne
  • projekcje filmów dotyczących porodu
  • aspekty prawne dotyczące macierzyństwa

  Moduł opieka nad noworodkiem:
  1. Pielęgnacja noworodka
  2. Instruktaż -kąpiel noworodka
  3. Spotkanie z neonatologiem/pediatrą
  4. Projekcja filmów dotyczących opieki nad noworodkiem.
   

  Serdecznie zapraszamy! 

  wydarzenie dodał : administrator
 • 20 Czerwiec 2017

  Promocja książki Andrzeja Kostusiaka

  Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie ze skierniewiczaninem Andrzejem Kostusiakiem, promujące jego książkę „Jest taki sztandar… Oddział Sabotażowo-Dywersyjny Armii Krajowej w Skierniewicach i jego symbol”. Zapraszamy 20 czerwca 2017 r. o godz. 18 do siedziby biblioteki przy ulicy Mszczonowskiej 43 a.

  Andrzej Kostusiak (ur. 1949 r.) – rodowity skierniewiczanin, pasjonat lokalnej historii, kolekcjoner regionaliów, należący do Skierniewickiego Klubu Kolekcjonera. Od 22 lat jest wyłącznym opiekunem i dysponentem historycznego sztandaru Oddziału Sabotażowo-Dywersyjnego obwodu „Sroka” Armii Krajowej działającego w czasie II wojny światowej na terenie Skierniewic i powiatu. Andrzej Kostusiak, syn Edwarda, jednego z żołnierzy oddziału i współfundatora sztandaru, jest autorem publikacji pt. „Jest taki sztandar”. Sztandar to symbol i trwałe świadectwo minionych czasów oraz wspomnienie bohaterstwa żołnierzy AK. Publikacja powstała z myślą o tym, aby wiedza i pamięć o nim przetrwała jeszcze długie lata.

  wydarzenie dodał : administrator
 • 22 Czerwiec 2017

  Arcybiskupi 2 - renesans

  Drugi z cyklu wykład Łukasza Saptury o rezydentach skierniewickiego pałacu – arcybiskupach gnieźnieńskich, którym od 1417 przysługiwał tytuł prymasa Polski. Wykład prowadzi nas od czasów Jana Odrowąż ze Sprowy aż do Stanisława Karnowskiego, czyli przez pierwsze 150 lat funkcjonowania Skierniewic jako miasta. W historii Polski był to okres panowanie dynastii Jagiellońskiej, po której wygaśnięciu króla wybierano poprzez wolną elekcję. W czasie bezkrólewie funkcję interrexa sprawował prymas Polski/arcybiskup gnieźnieński, czyli rezydent skierniewickiego pałacu. Po raz pierwszy funkcję tymczasowego króla pełnił Jakub Uchański w 1573 i w 1576, a następnie w 1786 – Stanisław Karnkowski.

  wydarzenie dodał : administrator
 • 23 Czerwiec 2017

  Bieg Nocny - Moje Miasto Nocą

   Kochasz biegać? Chcesz aktywnie rozpocząć weekend? Przygotowaliśmy coś specjalnie dla Ciebie. 23 czerwca punktualnie o godz. 21:00 wystartuje nocny bieg „Moje miasto nocą” wokół Zalewu Zadębie. Uczestnicy będą mieli do pokonania 5 km odcinek. 

   

  Mamy doskonałą informację dla wszystkich miłośników biegania. Już w najbliższy piątek nad skierniewickim Zalewem Zadębie odbędzie się Bieg Nocny OPEN. Zbiórka uczestników około godz.20:30 przy namiocie Żubr od strony ul. Konwaliowej. Biegacze będą mieli do pokonania 5 kilometrowy odcinek (kółko wokół zalewu). Nie będą to wyścigi. Najważniejsze, aby wszyscy dobiegli do mety! Na uczestników czekają bezpłatne napoje izotoniczne w aluminiowych puszkach ufundowane przez fundację RECAL.
   
   
   
  Wstęp jest oczywiście wolny. Nie obowiązują zapisy.
  Serdecznie zapraszamy!
  wydarzenie dodał : administrator
 • 23 Czerwiec 2017

  XXIII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Hokeju Na Trawie

   Od 23 do 29 czerwca Skierniewice staną się stolicą hokeja na trawie. Na nowym boisku przy ul. Trakcyjnej będziemy gościć jedenaście topowych ekip w kategorii junior młodszy z całej Polski, które powalczą w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży.

   
  Przed nami tydzień grania na wysokim poziomie. W najbliższy piątek swoje zmagania rozpocznie jedenaście zespołów hokeistów, którzy powalczą na XXIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Do naszego miasta przyjedzie pięć najlepszych żeńskich drużyn w Polsce, w kategorii junior młodszyLKS GASAWA, UKS TAPRANY GĄSAWA, UKS ORIENT II ŁOZINA, KKS KOLEJARZ GLIWICE i KS AZS AWF POZNAŃ, a także sześć topowych ekip męskich w kategorii junior młodszy: KKS KOLEJARZ GLIWICEKS WARTA POZNAŃ, UKH START 1954 GNIEZNO, LKS GĄSAWA, LKS ROGOWO oraz AZS POLITECHNIKA POZNAŃSKA. Wszystkich sympatyków laskarzy zapraszamy na trybuny. Emocje gwarantowane.Przypomnijmy, że to już druga wielka impreza organizowana na nowo otwartym boisku na os. Rawka. Na początku maja w Skierniewicach odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa, a do naszego miasta zawitały reprezentacje m.in.: Polski, Chorwacji, Białorusi, Gruzji, Ukrainy czy Liwy.
   

  Zapraszamy na trybuny!
  wydarzenie dodał : administrator
 • 23 Czerwiec 2017

  Koncert Małgorzaty Hannum

  Piosenka jako sztuka wzbogaca, daje do myślenia, jest radością. Ważne są słowa, tekst, który niesie refleksję nad życiem, daje ukojenie. – mówi Małgorzata Hannum. Mieszka w Skierniewicach, pochodzi z Tomaszowa Mazowieckiego. Pełna delikatności, wrażliwości, obdarzona ciepłym głosem Małgorzata Hannum śpiewa od zawsze. Głos i umiejętność gry na fortepianie doskonaliła w Państwowej Szkole Muzycznej im. F. Chopina na Bednarskiej w Warszawie. Występowała z zespołem Alex Band. Występuje jako solistka – śpiewa i gra na fortepianie. W Izbie usłyszymy w jej wykonaniu znane piosenki i melodie filmowe.

  wydarzenie dodał : administrator
 • 24 Czerwiec 2017

  VIII Plażowy Piknik Rodzinny - PROGRAM

   Przed nami kolejny imprezowy weekend. W sobotę, 24 czerwca nad Zalewem Zadębie odbędzie się plażowy piknik – ZALEWAYA. Zapraszamy na przepyszną zalewayie, II mistrzostwa Bumber Ball Skierball oraz moc atrakcji dla dużych i małych. Nie zabraknie także koncertów. Na scenie wystąpią: Marta Bijan oraz zespoły Cosmo i Bestars. Startujemy o godz. 16:00!


  W ostatnich tygodniach w Skierniewicach po prostu nie można się nudzić. Po ambitnym, majowym graniu podczas maj syty fest, mocy atrakcji podczas Miejskiego Dnia Dziecka oraz kolorowym happy festiwalu przyszedł czas na kolejną plenerową imprezę. Tym razem nad zalewem Zadębie odbędzie się ósmy plażowy piknik Zalewaya. W najbardziej malowniczej części naszego miasta, serwowana będzie skierniewicka Zalewayia. Tuż obok odbywać się będą II Mistrzostwa Skierniewic w Bumber Ball Skierball. Na koniec na wielkiej scenie odbywać się będą koncerty. Wystąpi finalistka programu X-Factor Marta Bujan znana między innymi z takich kawałków jak: „Poza mną”, „Mówiłeś” i „Śpiąca królewna”. Zaraz po niej usłyszymy muzykę disco polo, a na scenie zameldują się
   zespoły Cosmo oraz Bestars.

  To nie koniec. Od godz. 16:00 będzie można obejrzeć w akcji ratowników wodnych WOPR Skierniewice oraz instruktorów Pole Fitness ze Studnia Let’s Dance, jak również uczestniczyć w dorocznej akcji policji – „Wakacje – jedź i wracaj bezpiecznie”. Chętni poznają zasady udzielania pierwszej pomocy przy użyciu defibrylatora, na własne oczy zobaczą sprzęt strażacki oraz wezmą udział w animacjach sportowych na wodzie i lądzie. To nie koniec. Na najmłodszych czekają kreatywne zabawy, pokój zagadka, magiczny świat klocków Lego, malowanie twarzy, mega jenga i balonowe cuda. O godz. 13:00 rozegrany zostanie turniej w boule, a wieczorem zalew rozświetli się wodnymi lampionami.

   


   

  (Kliknij TUTAJ
   aby powiększyć)
   
  Nie może Was zabraknąć!
  Serdecznie zapraszamy!
  wydarzenie dodał : administrator
 • 28 Czerwiec 2017

  Wakacje z Kinem Francuskim

  Mamy niespodziankę dla wszystkich miłośników kina plenerowego. W okresie wakacyjnym, w każdą środę nad skierniewickim Zalewem Zadębie, będzie wyświetlany film francuski.  Zaczynamy już 28 czerwca! Zapraszamy! 


  Zapowiada się gorące, filmowo lato w Skierniewicach. Od strony ul. Konwaliowej startuje bowiem kino letnie, podczas którego będziemy mogli zapoznać się z wybranymi pozycjami filmowymi rodem z Francji. Na dobry początek, 28 czerwca czeka na nas komedia – Wyprawa”. Poczatek seansu pod chmurką o godz. 22:00. Pełna rozpiska na kolejne dni znajduje się na plakacie poniżej. 


  Serdecznie zapraszamy!
  wydarzenie dodał : administrator
 • 29 Czerwiec 2017

  Skierniewiczanie - nasi przodkowie 3

  Regionalna Akademia Twórczej Przedsiębiorczości oraz Izba Historii Skierniewic zapraszają  29 czerwca 2017 r. o godz. 18.00 na wernisaż wystawy:Skierniewiczanie - nasi przodkowie 3

  Na wystawie prezentowane są historie rodzin oraz portrety przodków skierniewiczan, którzy swoje życie związali z naszym miastem. Dzięki nim następne pokolenia pozostały tutaj i tworzą nową historię Skierniewic. Wielu z nich miało wpływ na działania miasta i jego rozwój. 

  Poznacie Państwo historie rodzin: Gansnerów, Hanuszkiewiczów, Heurichów, Jackowskich, Konopackich, Kowalskich, Maciejaków, Muszyńskich, Sułkowskich, Tytzów, Wiśniewskich i innych. Liczymy, że wyciągnięte z szuflad i pokazane na wystawie fotografie, dokumenty oraz opowieści o poprzednich pokoleniach pozwolą na uzupełnienie wiedzy o nich, a tym samym o naszym mieście.

  wydarzenie dodał : administrator
 • 30 Czerwiec 2017

  Nocny przejazd rowerowy ulicami miasta

  Kolejna doskonała informacja dla wszystkich miłośników jazdy na rowerze. 30 czerwca ze skierniewickiego rynku wystartuje nocny rajd rowerowy. Uczestnicy udadzą się na wyprawę wokół miasta, począwszy od centrum, a kończąc nad malowniczym Zalewem Zadębie. Start godz. 21:00.


  W piątkową noc ulice Skierniewic rozświetlą się światełkami lampek rowerowych, a wszystko dzięki kolejnej edycji nocnego przejazdu rowerowego pod nazwą – „Moje miasto nocą”. Trasa przejazdu biec będzie od ul. Rynek, następnie Senatorską, Prymasowską, Kościuszki, Nowomiejską, Sierakowicką, Waryńskiego, Armii Krajowej, Nowobielańską, Widok, Wyszyńskiego, Rataja, Pieniążka, Graniczną, Strobowską, aż po ulicę Konwaliową nad Zalewem Zadębie, gdzie odbędzie się oficjalne zakończenie imprezy. Rozpoczęcie i miejsce zbiórki: godz. 21.00 Rynek w Skierniewicach. Wyjazd na trasę rowerową o godz. 21.15. Warto dodać, że wstęp na przejazd jest wolny i nie obowiązują zapisy. 
   

  Serdecznie zapraszamy!
  wydarzenie dodał : administrator
Strona główna
KALENDARZ IMPREZ

  Pażdziernik 2017 

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
Kliknij i zobacz wydarzenia
OSÓB ONLINE: 33

Urząd Miasta Skierniewice
ul. Rynek 1, 96-100 Skierniewice
tel. (046) 834-51-00, fax: (046) 834-51-51
email: umskier@um.skierniewice.pl

ALPANET - Polskie Systemy Internetowe