Strona główna
czwartek, 23 listopada 2017 r.
Imieniny: Adela, Felicyt

Kalendarz

Strona główna » Kalendarz

 • 1 Lipiec 2017

  Dzień Otwarty w Skierniewickiej Parowozownii

  Już w najbliższą sobotę, 1 lipca skierniewicka Parowozownia po raz kolejny otwiera swoje podwoje. Dla przyjezdnych ŁKA przygotowała specjalną ofertę.

   

  Podczas organizowanych wycieczek po obiekcie od godz. 11.00 do 15.00 będzie można poznać dzieje skierniewickiej parowozowni oraz zgromadzonych eksponatów. Zwiedzanie odbywać  się będzie pod opieką przewodnika ubranego w historyczny kolejowy mundur. W programie przewidziano zwiedzanie m.in.: nowej trasy turystycznej obejmującej wnętrze największego obiektu – wachlarzową halę parowozową z lat 1862-1942, (w której znajduje się kolekcja zabytkowego taboru kolejowego); urządzenia do obsługi parowozów; a także  interaktywnej wystawy "Urządzenia sterowania ruchem kolejowym". Wszystkie wycieczki 
  z przewodnikiem ruszają o każdej pełnej godzinie (11.00, 12.00, 13.00 i 14.00).

  Darmowy powrót ŁKĄ do domu!
   
  - Przypominamy również, że Łódzka Kolej Aglomeracyjna przygotowała także na 1 lipca ofertę specjalną na przyjazd do naszej Parowozowni. Pasażerowie, którzy udadzą się do Skierniewic pociągiem ŁKA będą mogli na podstawie biletu TAM odbyć również podróż powrotną, bez konieczności ponoszenia dodatkowych opłat. Wystarczy, że w Parowozowni otrzymają stempel na bilecie. Zwracamy uwagę, że oferta jest ważna w tylko w terminach naszych Dni Otwartych! –informuje Judyta Kurowska-Ciechańska z Polskiego Stowarzyszenia Miłośników Kolei w Skierniewicach.

  Kolejne dni otwarte:

  5 Sierpień  11:00
  2 Wrzesień  11:00
  7 Październik  11:00

  Serdecznie zapraszamy!
  wydarzenie dodał : administrator
 • 2 Lipiec 2017

  XV Rodzinny Rajd Rowerowy

   

  Zapowiada się kolejna aktywna niedziela. 2 lipca sprzed ratusza miejskiego wystartuje XV Rodzinny Rajd Rowerowy. Uczestnicy będą mieli do pokonania 38 kilometrowy odcinek, malowniczymi terenami Bolimowskiego Parku Krajobrazowego, a na trasie tradycyjnie już będą czekać niespodzianki. Start godz. 10:00!
  Wielkimi krokami zbliża się kolejny rodzinny rajd rowerowy. Tradycyjnie widzimy się od godz. 8:30 na płycie rynku, gdzie rozpoczną się zapisy. Rajd wystartuje o godz. 10:00, a cykliści będą mieli do pokonania prawie 40 km malowniczymi terenami Bolimowskiego Parku Krajobrazowego. Trasa: Skierniewice - Bolimów - Nieborów - Droga Łowicka - Ośrodek "Grabskie Sioło". Na trasie zaplanowano kilka postojów. Tam organizatorzy przewidzieli konkursy wiedzy przyrodniczo-krajoznawczej w kilku kategoriach wiekowych z atrakcyjnymi nagrodami oraz ciepłym posiłkiem. Nagrodą główną będzie rower. Warto dodać, że rajd tradycyjnie patronatem objął Prezydent Miasta Skierniewice.

  ATRAKCJE I ŚWIADCZENIA:
  - dla każdego uczestnika koszulka i znaczek rajdowy oraz ulotka o Rajdzie, 
  - książeczka do zdobywania Odznaki "Turysta Przyrodnik", 
  - ciepły posiłek oraz słodka niespodzianka na zakończenie Rajdu, 
  - konkurs wiedzy przyrodniczo-krajoznawczej w kilku kategoriach wiekowych z atrakcyjnymi nagrodami - NAGRODA GŁÓWNA - ROWER!!! 
  - każdy uczestnik będzie ubezpieczony!

  WPISOWE: 10zł i 5zł ulga dla dzieci do lat 15, posiadaczy skierniewickiej Karty Rodzina 3+ oraz członków PTTK. 

  Będzie również możliwość aby każdy chętny mógł wykupić sobie odznakę "Turysta Przyrodnik" (10zl) 

  DO ZOBACZENIA NA RAJDZIE!
  wydarzenie dodał : administrator
 • 2 Lipiec 2017

  Muzyczne Śniadania na trawie


  Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach zaprasza na cykl czterech plenerowych, nieodpłatnych koncertów muzyki klasycznej, pod wspólną nazwą „Muzyczne śniadanie na trawie”, zaplanowanych na okres lipiec – sierpień 2017 r. Na dobry początek, 2 lipca wysłuchamy programu – „Muzyka Ziemi Obiecanej” w wykonaniu Apertus Quartet. Start godz. 12:00! 

  Sukces pierwszej edycji spowodował, że chcemy kontynuować działanie, którego założeniem jest popularyzacja muzyki klasycznej oraz wykorzystanie przestrzeni miejskiej dla sztuki. Cykl honorowym patronatem i opieką artystyczną objęła Filharmonia Łódzka im. Artura Rubinsteina. Repertuar koncertów stanowić będą najbardziej „popularne” utwory muzyki klasycznej, filmowej i operetkowej, muzyka ze znanych bajek i filmów dla dzieci, jak również klasyczne interpretacje przebojów muzyki popularnej – dzięki takiemu doborowi cykl koncertów zainteresuje (mamy nadzieję) szerokie grono słuchaczy – jest propozycją łączącą gusta i pokolenia.


  Koncerty odbywać się będą w stylizowanej altanie parkowej w Parku Miejskim, w niedzielę, w samo południe. Zachęcamy do zabierania ze sobą kocy i mat piknikowych. Chcielibyśmy, aby koncerty odbywały się w atmosferze luźnego, radosnego i przede wszystkim przyjemnego dla całej rodziny pikniku. Planujemy też  poczęstunek dla uczestników koncertów – przed ich rozpoczęciem serwować będziemy darmową kawę i herbatę oraz częstować ciastem.

  Ze względu na możliwe niekorzystne warunki pogodowe organizator zastrzega sobie możliwość odwołania koncertu lub jego przeniesienie do Sali kameralnej CKiS w Skierniewicach, ul. Reymonta 33.  

  Serdecznie zapraszamy!
  wydarzenie dodał : administrator
 • 5 Lipiec 2017

  Wakacje z Kinem Francuskim

  Mamy niespodziankę dla wszystkich miłośników kina plenerowego. W okresie wakacyjnym, w każdą środę nad skierniewickim Zalewem Zadębie, będzie wyświetlany film francuski.  Zaczynamy już 28 czerwca! Zapraszamy! 


  Zapowiada się gorące, filmowo lato w Skierniewicach. Od strony ul. Konwaliowej startuje bowiem kino letnie, podczas którego będziemy mogli zapoznać się z wybranymi pozycjami filmowymi rodem z Francji. Na dobry początek, 28 czerwca czeka na nas komedia – Wyprawa”. Poczatek seansu pod chmurką o godz. 22:00. Pełna rozpiska na kolejne dni znajduje się na plakacie poniżej. 


  Serdecznie zapraszamy!
  wydarzenie dodał : administrator
 • 8 Lipiec 2017

  TsiGunz Fanfara Avantura

   Podobnie, jak w ubiegłych latach zapraszamy na wakacyjny koncert na scenie plenerowej przy Regionalnej Akademii Twórczej Przedsiębiorczości (dziedziniec Pałacu Ślubów) W sobotę 8 lipca o godz. 19.00 wystąpi zespół TsiGunz Fanfara Avantura. Gorąco polecamy i zapraszamy !

  wydarzenie dodał : administrator
 • 12 Lipiec 2017

  Wakacje z Kinem Francuskim

  Mamy niespodziankę dla wszystkich miłośników kina plenerowego. W okresie wakacyjnym, w każdą środę nad skierniewickim Zalewem Zadębie, będzie wyświetlany film francuski.  Zaczynamy już 28 czerwca! Zapraszamy! 


  Zapowiada się gorące, filmowo lato w Skierniewicach. Od strony ul. Konwaliowej startuje bowiem kino letnie, podczas którego będziemy mogli zapoznać się z wybranymi pozycjami filmowymi rodem z Francji. Na dobry początek, 28 czerwca czeka na nas komedia – Wyprawa”. Poczatek seansu pod chmurką o godz. 22:00. Pełna rozpiska na kolejne dni znajduje się na plakacie poniżej. 


  Serdecznie zapraszamy!
  wydarzenie dodał : administrator
 • 14 Lipiec 2017

  ANDRZEJ SKOCZYLAS - MALARSTWO

  Wernisaż wystawy Andrzeja Wojciecha Skoczylasa, artysty malarza, publicysty odbędzie sie w izbie Historii Skierniewic w piątek o godznie 19.30.

  Artysta urodził się 14 lutego 1939 r. w Radomiu. Studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w latach 1957 - 1963, gdzie obronił dyplom malarstwa w pracowni prof. Eugeniusza Eibischa. Był współtwórcą Festiwalu Malarstwa Sztuka Faktu w Bydgoszczy w 1975 r., współtwórcą i uczestnikiem I i II Aukcji Polskiej Sztuki Współczesnej w Paryżu w 1974 i w 1975 r. Od 1974 r. członek redakcji, a od 1983 r. redaktor naczelny dwumiesięcznika Sztuka, który ukazywał się do 2006 r. Od 1994 r. czasopismo ukazywało się jako organ Stowarzyszenia Artystycznego Sztuka, którego Andrzej Skoczylas jest prezesem. W latach 70. i 80. współpracował m.in. z tygodnikiem Kultura, Wiadomości kulturalne. W latach 1981-1982 był kierownikiem Galerii Studio.

  Uczestniczył w kilkudziesięciu wystawach indywidualnych i zbiorowych (od 1965 r.) w kraju i za granicą. W latach 1964-1983 był członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków, (wiceprzewodniczący Zarządu Okręgu Warszawskiego w latach 1972-1977), od 1984 działa w Związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików (członek założyciel, członek prezydium Zarządu Głównego, wiceprezes, prezes, prezes honorowy), Stowarzyszeniu Dziennikarzy Polskich (1980-1982), Stowarzyszeniu Dziennikarzy PRL i RP (członek Głównej Komisji Rewizyjnej, wiceprzewodniczący Klubu Problematyki Kulturalnej, przewodniczący Sekcji Krytyki Plastycznej). Twórczość Andrzeja Skoczylasa obejmuje malarstwo sztalugowe, malarstwo monumentalne w architekturze, m. in. Spotkania lubelskie (Lublin 1977), spektakle i działania plastyczne w przestrzeni miejskiej, oprawy scenograficzne widowisk plenerowych m.in. Święto młodości (Kruszwica 1974 r.) Wykonywał scenografie dla filmu i tv, m.in. Dane nam było przeżyć (1981), Punkty za pochodzenie (1982). Jest autorem spektakli audiowizualnych: m.in.Erotikon (Hybrydy 1967), Ulica (1969), Divertissement (Galeria Sztuki Współczesnej 1969). Współautor filmów telewizyjnych: Publiczność wobec sztuki (1979), Szkoła sopocka (1983). Autor wystawy Portret człowieka (Zachęta 1971). Jest autorem wielu publikacji o sztuce w czasopismach, m.in. w Stolicy, Kierunkach, Kulturze, Perspektywach, Tu i Teraz. Od 1974 r. redaguje cykl Sztuka i życie praktyczne na łamach Sztuki.

  wydarzenie dodał : administrator
 • 14 Lipiec 2017

  Rozkład jazdy na weekend 14-16 lipca

   Przed nami trzeci wakacyjny weekend 15-16 lipca. Warto pozostać w Skierniewicach i spędzić go razem z nami. Czekają koncerty, sportowa rywalizacja, seanse kinowe, wspólne śniadanie na trawie i wiele więcej. Zapraszamy!


  Skoro są wakacje to weekend zaczynamy już w piątek, 14 lipca. Z myślą o najmłodszych miłośnikach piłki nożnej OSiR przygotował Turniej Piłki Nożnej dla dzieci i młodzieży z roczników 2002 – 2004. Zapraszamy o 10:00 na Orlik Nr 1na os. Widok. W godz. od 10:00 do 12:00 w Filii Nr 5 Miejskiej Biblioteki przy ul. Niepodległości 4 odbędą się za to gry i zabawy ruchowe pt.: „Akwarium pełne Ryb”. Między godz. 17:00 – a 19:00 w CKiS w sali nr 006 zapraszamy na rodzinne warsztaty florystyczne. Do wykonania letnie bukiety i warzywno-owocowe kompozycje pod czujnym okiem instruktorów. Wieczorem będziemy za to obcować ze sztuką. O godz. 18:00 w galerii BWA odbędzie się wernisaż wystawy „Powroty” z kolekcji BWA. Chwilę później, o godz. 19:30 przeniesiemy się do Izby Historii Skierniewic na wernisaż wystawy Andrzeja Wojciecha Skoczylasa. Nie zabraknie również ciekawych projekcji w Kinoteatrze Polonez. Na koniec na bulwarze przyjaźni w ramach kina old school wyświetlony zostanie film - "Rejs". 
   
   
  PIĄTEK, 14 LIPCA
  - 10:00 – TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ – ORLIK NR 1
  - 10:00 -12:00 – GRY I ZABAWY RUCHOWE – Akwarium Pełne Ryb – FILIA Nr 5

  Sobotę, 15 lipca rozpoczniemy słodkim turniejem tenisa ziemnego o super tort cukierni Chojecki. Do udziału zapraszamy wszystkie chętne dzieci i młodzież w wieku od 8 do 18 lat. Gwarantujemy wspaniałą zabawę i przepyszne pączki dla każdego. Startujemy o godz. 10:00 przy ul. Pomologicznej 10. Gdy już zasmakujemy sportowej rywalizacji, będziemy mogli odprężyć się w Altanie Parkowej, słuchając koncertu jazzowego. W zielonych płucach miasta wystąpi sześciu francuskich muzyków z Nancy, którzy swoim otwartym stylem muzycznym, pełnym improwizacji, z pewnością sprawią nam wiele muzycznej radości. Zaczynamy punktualnie o godz. 16:00! Przez cały dzień będzie można także skorzystać z usług kina. Na wielkim ekranie wyświetlane będą przygody ukochanych Minionków, walecznego Spider-Mana oraz komedia Juliusza Machulskiego – VOLTA.
   
   
  SOBOTA, 15 LIPCA


  Jeszcze więcej atrakcji czeka na nas w niedzielę, 16 lipca. Od godz. 10:00 na Orliku Nr 6 dzieci z roczników 2002-2010 będą mogli sprawdzić swoje umiejętności piłkarskie 
  w popularnym TURBOKAZAKU. Następnie ponownie zawitamy do Parku Miejskiego, gdzie w Altanie Parkowej odbędzie się koncert smyczkowy „Antidotum” pt.: - „Świat Dziecka”  w ramach uwielbianych przez wszystkich mieszkańców – Muzycznych Śniadań na Trawie. Zabieramy koce i maty piknikowe i punktualnie o godz. 12:00 widzimy się w parku! Między godz. 15:00, a 19:00 przeniesiemy się na Halę Nr 1 przy ul. Pomologicznej 10, gdzie zainaugurujemy weekendy rodzinne na sportowo. W programie trampolina, tenis stołowy, tor przeszkód, piłka nożna, koszykówka i łuk. Przypominamy o obowiązkowej zmianie obuwia! Wejście oczywiście za free! Kto chętny? Nie zabraknie również seansów filmowych w Kinoteatrze Polonez. Czekają filmy animowane: GRU, Dru i Minionki, ROCK DOG – Pies ma głos oraz filmy dla młodzieży i dorosłych – Spider Man: Homecoming oraz VOLTA.
   
   
  NIEDZIELA, 16 LIPCA
  - 10:00 – TURBOKOZAK – dzieci i młodzieży – ORLIK NR 6
  Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą LATA W MIEŚCIE! (TUTAJ)

  Serdecznie zapraszamy!
  wydarzenie dodał : administrator
 • 14 Lipiec 2017

  Wernisaż wystawy Andrzeja Skoczylasa

  W najbliższy piątek, 14 lipca zapraszamy do Izby Historii Skierniewic na wernisaż wystawy artysty i malarza - Andrzeja Skoczylasa. Początek już o godz. 19:30.


  Wernisaż wystawy Andrzeja Wojciecha Skoczylasa, artysty malarza, publicysty. Artysta urodził się 14 lutego 1939 r. w Radomiu. Studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w latach 1957 - 1963, gdzie obronił dyplom malarstwa w pracowni prof. Eugeniusza Eibischa. Był współtwórcą Festiwalu Malarstwa Sztuka Faktu w Bydgoszczy w 1975 r., współtwórcą i uczestnikiem I i II Aukcji Polskiej Sztuki Współczesnej w Paryżu w 1974 i w 1975 r. Od 1974 r. członek redakcji, a od 1983 r. redaktor naczelny dwumiesięcznika Sztuka, który ukazywał się do 2006 r. Od 1994 r. czasopismo ukazywało sięjako organ Stowarzyszenia Artystycznego Sztuka, którego Andrzej Skoczylas jest prezesem. 

  W latach 70. i 80. współpracował m.in. z tygodnikiem Kultura, Wiadomości kulturalne. W latach 1981-1982 był kierownikiem Galerii Studio. Uczestniczył w kilkudziesięciu wystawach indywidualnych i zbiorowych (od 1965 r.) w kraju i za granicą. W latach 1964-1983 był członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków, (wiceprzewodniczący Zarządu Okręgu Warszawskiego w latach 1972-1977), od 1984 działa w Związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików (członek założyciel, członek prezydium Zarządu Głównego, wiceprezes, prezes, prezes honorowy), Stowarzyszeniu Dziennikarzy Polskich (1980-1982), Stowarzyszeniu Dziennikarzy PRL i RP (członek Głównej Komisji Rewizyjnej, wiceprzewodniczący Klubu Problematyki Kulturalnej, przewodniczący Sekcji Krytyki Plastycznej). Twórczość Andrzeja Skoczylasa obejmuje malarstwo sztalugowe, malarstwo monumentalne w architekturze, m. in. Spotkania lubelskie (Lublin 1977), spektakle i działania plastyczne w przestrzeni miejskiej, oprawy scenograficzne widowisk plenerowych m.in. Święto młodości (Kruszwica 1974r.) Wykonywał scenografie dla filmu i tv, m.in. Dane nam było przeżyć (1981), Punkty za pochodzenie (1982). Jest autorem spektakli audiowizualnych: m.in. Erotikon (Hybrydy 1967), Ulica (1969), Divertissement (Galeria Sztuki Współczesnej 1969). Współautor filmów telewizyjnych: Publiczność wobec sztuki (1979), Szkoła sopocka (1983). Autor wystawy Portret człowieka (Zachęta 1971). Jest autorem wielu publikacji o sztuce w czasopismach, m.in. w Stolicy, Kierunkach, Kulturze, Perspektywach, Tu i Teraz. Od 1974 r. redaguje cykl Sztuka i życie praktyczne na łamach Sztuki.
   

  Serdecznie zapraszamy! 
  wydarzenie dodał : administrator
 • 14 Lipiec 2017

  Kino Old School już 14 lipca

   Nie macie planów na piątkowy wieczór? Doskonale się składa! Wszystkich miłośników kina plenerowego zapraszamy na Bulwar Przyjaźni z Chatelaillon-Plage (za Kościołem św. Jakuba przy ul. Podrzecznej) na Kino Oldschool w ramach III Skierniewickiego Pleneru Filmowego. O godz. 20:30 wyświetlony zostanie film – „Rejs”. Przed seansem odbędzie się spotkanie z reżyserem Markiem Piwowskim!


  Tegoroczne kino plenerowe rozpocznie się od mocnego uderzenia! Powracamy do kultowej komedii Marka Piwowskiego. Utrzymana w groteskowym tonie eksperymentalna komedia satyryczna: akcję filmu stanowią improwizowane miniscenki, rejestrowane metodą paradokumentalną, rozgrywające się wśród pasażerów wiślanego statku. Na wycieczkowym statku wiślanym pojawia się gapowicz (Stanisław Tym) wzięty przez kapitana (Ryszard Pietruski) za instruktora kulturalno-oświatowego. Organizuje on zebrania, wybory rady rejsu, potem – gry i zabawy. Staje się wodzem, skupia wokół siebie oddane mu grono pasażerów, narzuca swą wolę innym, przygotowuje wielki bal na cześć kapitana z okazji zakończenia rejsu… To nie koniec atrakcji. Zanim obejrzymy legendarną komedię, będziemy mogli spotkać się z reżyserem filmu – Markiem Piwowskim.
   
  11 sierpnia - Hydrozagadka

  Warto odwiedzić nas w najbliższy piątek. Kolejne takie spotkanie dopiero za miesiąc. Wówczas na wielkim ekranie wyświetlony zostanie – Hydrozagadka, a gościem specjalnym będzie aktorka Ewa Szykulska. Początek tradycyjnie o godz. 20:30.

   
  Wszystkich kinomaniaków serdecznie zapraszamy!
  wydarzenie dodał : administrator
 • 15 Lipiec 2017

  Koncert zespołu Moutzikasch

  Grupa 6 muzyków z francuskiego Nancy odwiedzi w sobotę Skierniewice. Młodzi instrumentaliści zaprezentują się podczas koncertu w Altanie Parkowej w najbliższą sobotę, 15 lipca o godzinie 16.00. 
  Swoim otwartym stylem muzycznym, pełnym improwizacji grupa sprawia publiczność wiele radości.

  Próbkę ich możliwości znajdziecie klikając w ten >>> link.<<< Serdecznie zapraszamy!

  wydarzenie dodał : administrator
 • 15 Lipiec 2017

  Rozkład jazdy na weekend 14-16 lipca

   Przed nami trzeci wakacyjny weekend 15-16 lipca. Warto pozostać w Skierniewicach i spędzić go razem z nami. Czekają koncerty, sportowa rywalizacja, seanse kinowe, wspólne śniadanie na trawie i wiele więcej. Zapraszamy!


  Skoro są wakacje to weekend zaczynamy już w piątek, 14 lipca. Z myślą o najmłodszych miłośnikach piłki nożnej OSiR przygotował Turniej Piłki Nożnej dla dzieci i młodzieży z roczników 2002 – 2004. Zapraszamy o 10:00 na Orlik Nr 1na os. Widok. W godz. od 10:00 do 12:00 w Filii Nr 5 Miejskiej Biblioteki przy ul. Niepodległości 4 odbędą się za to gry i zabawy ruchowe pt.: „Akwarium pełne Ryb”. Między godz. 17:00 – a 19:00 w CKiS w sali nr 006 zapraszamy na rodzinne warsztaty florystyczne. Do wykonania letnie bukiety i warzywno-owocowe kompozycje pod czujnym okiem instruktorów. Wieczorem będziemy za to obcować ze sztuką. O godz. 18:00 w galerii BWA odbędzie się wernisaż wystawy „Powroty” z kolekcji BWA. Chwilę później, o godz. 19:30 przeniesiemy się do Izby Historii Skierniewic na wernisaż wystawy Andrzeja Wojciecha Skoczylasa. Nie zabraknie również ciekawych projekcji w Kinoteatrze Polonez. Na koniec na bulwarze przyjaźni w ramach kina oldschool wyświetlony zostanie film - "Rejs". 
   
   
  PIĄTEK, 14 LIPCA
  - 10:00 – TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ – ORLIK NR 1
  - 10:00 -12:00 – GRY I ZABAWY RUCHOWE – Akwarium Pełne Ryb – FILIA Nr 5

  Sobotę, 15 lipca rozpoczniemy słodkim turniejem tenisa ziemnego o super tort cukierni Chojecki. Do udziału zapraszamy wszystkie chętne dzieci i młodzież w wieku od 8 do 18 lat. Gwarantujemy wspaniałą zabawę i przepyszne pączki dla każdego. Startujemy o godz. 10:00 przy ul. Pomologicznej 10. Gdy już zasmakujemy sportowej rywalizacji, będziemy mogli odprężyć się w Altanie Parkowej, słuchając koncertu jazzowego. W zielonych płucach miasta wystąpi sześciu francuskich muzyków z Nancy, którzy swoim otwartym stylem muzycznym, pełnym improwizacji, z pewnością sprawią nam wiele muzycznej radości. Zaczynamy punktualnie o godz. 16:00! Przez cały dzień będzie można także skorzystać z usług kina. Na wielkim ekranie wyświetlane będą przygody ukochanych Minionków, walecznego Spider-Mana oraz komedia Juliusza Machulskiego – VOLTA.
   
   
  SOBOTA, 15 LIPCA


  Jeszcze więcej atrakcji czeka na nas w niedzielę, 16 lipca. Od godz. 10:00 na Orliku Nr 6 dzieci z roczników 2002-2010 będą mogli sprawdzić swoje umiejętności piłkarskie 
  w popularnym TURBOKAZAKU. Następnie ponownie zawitamy do Parku Miejskiego, gdzie w Altanie Parkowej odbędzie się koncert smyczkowy „Antidotum” pt.: - „Świat Dziecka”  w ramach uwielbianych przez wszystkich mieszkańców – Muzycznych Śniadań na Trawie. Zabieramy koce i maty piknikowe i punktualnie o godz. 12:00 widzimy się w parku! Między godz. 15:00, a 19:00 przeniesiemy się na Halę Nr 1 przy ul. Pomologicznej 10, gdzie zainaugurujemy weekendy rodzinne na sportowo. W programie trampolina, tenis stołowy, tor przeszkód, piłka nożna, koszykówka i łuk. Przypominamy o obowiązkowej zmianie obuwia! Wejście oczywiście za free! Kto chętny? Nie zabraknie również seansów filmowych w Kinoteatrze Polonez. Czekają filmy animowane: GRU, Dru i Minionki, ROCK DOG – Pies ma głos oraz filmy dla młodzieży i dorosłych – Spider Man: Homecoming oraz VOLTA.
   
   
  NIEDZIELA, 16 LIPCA
  - 10:00 – TURBOKOZAK – dzieci i młodzieży – ORLIK NR 6
  Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą LATA W MIEŚCIE! (TUTAJ)

  Serdecznie zapraszamy!
  wydarzenie dodał : administrator
 • 16 Lipiec 2017

  Weekendy rodzinne na sportowo

  Jeżeli lubisz aktywnie i rodzinnie spędzać czas, warto skorzystać z oferty jaką na wakacje przygotował Ośrodek Sportu i Rekreacji w Skierniewicach. Weekendy rodzinne odbywać będą się w niedzielę 16, 23 i 30 lipca w hali nr 1 przy ul. Pomologicznej 10 w godzinach 15.00-19.00. Atrakcje jakie czekają na zainteresowanych to trampolina, tenis stołowy, łuk, tor przeszkód, piłka nożna czy koszykówka. Na wszystkie atrakcyjnie wstęp wolny jest tylko jeden warunek, trzeba zabrać ze sobą obuwie na zmianę. Serdecznie zapraszamy.

  wydarzenie dodał : administrator
 • 16 Lipiec 2017

  Rozkład jazdy na weekend 14-16 lipca

   Przed nami trzeci wakacyjny weekend 15-16 lipca. Warto pozostać w Skierniewicach i spędzić go razem z nami. Czekają koncerty, sportowa rywalizacja, seanse kinowe, wspólne śniadanie na trawie i wiele więcej. Zapraszamy!


  Skoro są wakacje to weekend zaczynamy już w piątek, 14 lipca. Z myślą o najmłodszych miłośnikach piłki nożnej OSiR przygotował Turniej Piłki Nożnej dla dzieci i młodzieży z roczników 2002 – 2004. Zapraszamy o 10:00 na Orlik Nr 1na os. Widok. W godz. od 10:00 do 12:00 w Filii Nr 5 Miejskiej Biblioteki przy ul. Niepodległości 4 odbędą się za to gry i zabawy ruchowe pt.: „Akwarium pełne Ryb”. Między godz. 17:00 – a 19:00 w CKiS w sali nr 006 zapraszamy na rodzinne warsztaty florystyczne. Do wykonania letnie bukiety i warzywno-owocowe kompozycje pod czujnym okiem instruktorów. Wieczorem będziemy za to obcować ze sztuką. O godz. 18:00 w galerii BWA odbędzie się wernisaż wystawy „Powroty” z kolekcji BWA. Chwilę później, o godz. 19:30 przeniesiemy się do Izby Historii Skierniewic na wernisaż wystawy Andrzeja Wojciecha Skoczylasa. Nie zabraknie również ciekawych projekcji w Kinoteatrze Polonez. na zakończenie na bulwarze przyjaźni w raqmach kina odlschool wyświetlony zostanie film - "Rejs". 
   
   
  PIĄTEK, 14 LIPCA
  - 10:00 – TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ – ORLIK NR 1
  - 10:00 -12:00 – GRY I ZABAWY RUCHOWE – Akwarium Pełne Ryb – FILIA Nr 5

  Sobotę, 15 lipca rozpoczniemy słodkim turniejem tenisa ziemnego o super tort cukierni Chojecki. Do udziału zapraszamy wszystkie chętne dzieci i młodzież w wieku od 8 do 18 lat. Gwarantujemy wspaniałą zabawę i przepyszne pączki dla każdego. Startujemy o godz. 10:00 przy ul. Pomologicznej 10. Gdy już zasmakujemy sportowej rywalizacji, będziemy mogli odprężyć się w Altanie Parkowej, słuchając koncertu jazzowego. W zielonych płucach miasta wystąpi sześciu francuskich muzyków z Nancy, którzy swoim otwartym stylem muzycznym, pełnym improwizacji, z pewnością sprawią nam wiele muzycznej radości. Zaczynamy punktualnie o godz. 16:00! Przez cały dzień będzie można także skorzystać z usług kina. Na wielkim ekranie wyświetlane będą przygody ukochanych Minionków, walecznego Spider-Mana oraz komedia Juliusza Machulskiego – VOLTA.
   
   
  SOBOTA, 15 LIPCA


  Jeszcze więcej atrakcji czeka na nas w niedzielę, 16 lipca. Od godz. 10:00 na Orliku Nr 6 dzieci z roczników 2002-2010 będą mogli sprawdzić swoje umiejętności piłkarskie 
  w popularnym TURBOKAZAKU. Następnie ponownie zawitamy do Parku Miejskiego, gdzie w Altanie Parkowej odbędzie się koncert smyczkowy „Antidotum” pt.: - „Świat Dziecka”  w ramach uwielbianych przez wszystkich mieszkańców – Muzycznych Śniadań na Trawie. Zabieramy koce i maty piknikowe i punktualnie o godz. 12:00 widzimy się w parku! Między godz. 15:00, a 19:00 przeniesiemy się na Halę Nr 1 przy ul. Pomologicznej 10, gdzie zainaugurujemy weekendy rodzinne na sportowo. W programie trampolina, tenis stołowy, tor przeszkód, piłka nożna, koszykówka i łuk. Przypominamy o obowiązkowej zmianie obuwia! Wejście oczywiście za free! Kto chętny? Nie zabraknie również seansów filmowych w Kinoteatrze Polonez. Czekają filmy animowane: GRU, Dru i Minionki, ROCK DOG – Pies ma głos oraz filmy dla młodzieży i dorosłych – Spider Man: Homecoming oraz VOLTA.
   
   
  NIEDZIELA, 16 LIPCA
  - 10:00 – TURBOKOZAK – dzieci i młodzieży – ORLIK NR 6
  Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą LATA W MIEŚCIE! (TUTAJ)

  Serdecznie zapraszamy!
  wydarzenie dodał : administrator
 • 16 Lipiec 2017

  Kolejne muzyczne śniadanie w Parku Miejskim

   Zgłodnieliście? Bo my bardzo! W najbliższą niedzielę, 16 lipca w Altanie w Parku Miejskim odbędzie się kolejne muzyczne śniadanie na trawie. Tym razem wysłuchamy koncertu smyczkowego „Antidotum” w programie „Świat Dziecka”. Zaczynamy, tradycyjnie o godz. 12:00! 


  Program, który niewątpliwie wywoła uśmiech na twarzach zarówno dzieci jak i dorosłych. Wysłuchane podczas występu dźwięki z pewnością przeniosą słuchaczy w beztroskie czasy dzieciństwa. Zajrzymy z wizytą do dawnych przyjaciół : Misia Uszatka, Koziołka Matołka, Bolka i Lolka, jak również do trochę młodszych znajomych: Króla Lwa, czy Shreka. W programie pojawi się także muzyka z bajek takich jak: „Reksio”, „Kaczka Dziwaczka”, „Pszczółka Maja”, „Przygody Kota Filemona”, „Gumisie”, „Różowa Pantera” oraz „Smerfy”. W programie zaplanowane są również liczne interakcje z (głownie najmłodszą) publicznością. 

  Kolejna okazja na wspólne piknikowanie przy muzyce klasycznej dopiero w sierpniu. Bierzcie zatem koce i maty piknikowe i przybywajcie do zielonych płuc naszego miasta. Przed rozpoczęciem koncertów na wszystkich chętnych czeka darmowa kawa i herbata oraz ciastka, a wszystko w pięknych okolicznościach przyrody i przy wspaniałej muzyce. Ze względu na możliwe niekorzystne warunki pogodowe organizator zastrzega sobie możliwość odwołania koncertu lub jego przeniesienie do Sali kameralnej CKiS w Skierniewicach, ul. Reymonta 33.  Prosimy o bieżące śledzenie naszych kanałów internetowych: www.cekis.pli www.facebook.com/ckisskierniewice”.
   
   
  Serdecznie zapraszamy!
  wydarzenie dodał : administrator
 • 18 Lipiec 2017

  Akcja bezpłatnych badań płuc w Skierniewicach

  Skierniewice to jedno z ponad setki miast, które w tym roku odwiedzi spirobus Fundacji NEUCA dla Zdrowia. Już 18 lipca na mieszkańców czekać będzie wykwalifikowany personel, który bezpłatnie wykona badania i udzieli fachowych porad odnośnie profilaktyki chorób układu oddechowego.

  Spirobus będzie stacjonował w Skierniewicach 18 lipca przy ulicy Okrana 6d/e/f, między godzinami 10.00 a 16.30, przy siedzibie partnera akcji. Udział w badaniu jest bezpłatny, wymagane są jednak wcześniejsze zapisy. Można ich dokonywać czternaście dni przed planowanym badaniem pod tym samym adresem, gdzie odbywać się będą badania. W trakcie każdego badania, na miejscu obecny będzie wykwalifikowany personel medyczny, który wykona badania i udzieli fachowych porad w zakresie profilaktyki chorób układu oddechowego. 


   
  Pomimo spadającej liczby palaczy w Polsce, nadal co czwarta osoba regularnie sięga po papierosa - wynika z badań Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Palenie tytoniu jest najczęstszą przyczyną zachorowań na nowotwory złośliwe, a przede wszystkim na raka płuca. Jest również podstawowym czynnikiem rozwoju Przewlekłej Obturacyjnej Choroby Płuc (POChP). Rosnący poziom zanieczyszczenia powietrza w polskich miastach także przyczynia się do pogarszającej się kondycji płuc Polaków. Dlatego niezwykle istotna jest profilaktyka. 

  W tym celu, Fundacja NEUCA dla Zdrowia, współpracująca z aptekami działającymi w ramach programu PARTNER+, po raz kolejny organizuje bezpłatną akcję badań spirometrycznych w całej Polsce, w tym również w Skierniewicach. Fundacja współdziała w tym przedsięwzięciu z Polską Profilaktyką oraz Polską Federacją Chorych na Astmę Alergię i POCHP.

  Szacuje się, że na choroby płuc cierpi ponad 6 mln Polaków. Około 4 mln na astmę a 2,5 mln na POChP. Niestety połowa chorych na astmę i ponad ¾ chorych na POCHP nie wie o swojej chorobie. Dlatego tak ważne jest wykonywanie profilaktycznych badań spirometrycznych, które pomagają w postawieniu diagnozy. Wykrycie schorzenia w odpowiednim czasie pozwala na zastosowanie odpowiedniego leczenia, które poprawia jakość życia i często pozwala na wydłużenie życia chorego - komentuje dr n. med. Piotr Dąbrowiecki, Przewodniczący Zarządu Polskiej Federacji Stowarzyszeń Chorych na Astmę, Alergię i POChP.

  Spirometria to badanie, podczas którego mierzy się pojemność płuc oraz przepływ powietrza przez poszczególne partie układu oddechowego. Badanie jest bezbolesne i trwa ok. 10 minut. Badanie służy ocenie wydolności oddechowej człowieka. Dzięki niemu możemy rozpoznać POCHP a także określić stopień kliniczny astmy oskrzelowej.

  Dokładna lista ze wszystkimi lokalizacjami badań znajduje się na stronie Fundacji NEUCA dla Zdrowia www.fundacjaneuca.pl

  O Fundacji:
  Misją Fundacji NEUCA Dla Zdrowia jest dążenie do poprawy zdrowia i związanej z tym jakości życia społeczeństwa. Fundacja działa na rzecz rozwoju opieki farmaceutycznej i opieki zdrowotnej, udzielając wsparcia na takie cele, jak: poprawa dostępu pacjentów do nowoczesnych form leczenia i rehabilitacji, w tym farmakoterapii; poprawa standardów ochrony zdrowia w grupach szczególnej troski i zagrożonych wykluczeniem społecznym, takich jak bezrobotni, bezdomni, osoby uzależnione, osoby z niepełnosprawnością, samotne; pomoc ofiarom wypadków, zdarzeń losowych i klęsk żywiołowych; promocja profilaktyki i edukacji zdrowotnej; wsparcie edukacji i kształcenia ustawicznego pracowników służby zdrowia.
   
  wydarzenie dodał : administrator
 • 19 Lipiec 2017

  Wakacje z Kinem Francuskim

  Mamy niespodziankę dla wszystkich miłośników kina plenerowego. W okresie wakacyjnym, w każdą środę nad skierniewickim Zalewem Zadębie, będzie wyświetlany film francuski.  Zaczynamy już 28 czerwca! Zapraszamy! 


  Zapowiada się gorące, filmowo lato w Skierniewicach. Od strony ul. Konwaliowej startuje bowiem kino letnie, podczas którego będziemy mogli zapoznać się z wybranymi pozycjami filmowymi rodem z Francji. Na dobry początek, 28 czerwca czeka na nas komedia – Wyprawa”. Poczatek seansu pod chmurką o godz. 22:00. Pełna rozpiska na kolejne dni znajduje się na plakacie poniżej. 


  Serdecznie zapraszamy!
  wydarzenie dodał : administrator
 • 21 Lipiec 2017

  Muzyczna podróż dookoła świata

  MUZYCZNĄ PODRÓŻ DOOKOŁA ŚWIATA - poprowadzi URSZULA PAKUŁA 
  Muzyczne wydarzenie odbędzie się 21.07.2017 r. na boisku przy Hali nr 2 ul.Pomologiczna 8 o godz. 10.00

  --- PROGRAM IMPREZY MUZYCZNEJ ---
  TAŃCZĄCE RĘCE - aerobik do specjalnej piosenki na rozruszanie publiczności
  WAKACYJNA ORKIESTRA - LATO LATO przebieramy dzieci w kapelusze, kolorowe okularki, dzieci grają na instrumentach perkusyjnych.
  TANIEC HAWAJSKI -dzieci i dorośli tańczą w przebraniach - nowe rekwizyty -Girlandy na szyję
  * MISIE DWA - ZABAWY W PARACH - dla wszystkich uczestników\
  * ew WICKY - druga zabawa w parach
  * WYSTĘPY DZIECI Z KOLOROWYMI GITARAMi (Wszyscy tańczą rokendrolla) + ogromne okulary!
  *ZABAWY Z PRZYTULANIEM
  *LOKOMOTYWA TUWIMA - ()
  *ZABAWY Z POMPONAMI - SAMBA LA BAMBA!!
  *JEST POWIETRZE< JEST ZABAWA - TAŃCE Z WIATRACZKAMI
  * TAŃCE Z PARASOLAMI - ZAKATARZONA PIOSENKA!!!
  * DAWNO TEMU W AMERYCE-macie 6-7 saksofonów + czapki + okulary duże
  * -ZAKOCHAŁA SIE WIOSNA NA WIOSNĘ - (spódniczki + kapelusiki i wianki)
  * MAJÓWKA - zabawa z wachlarzami (ok 60 biedronkowych wachlarzyków)
  *ZABAWA Z KOŁAMI - W PIOSENCe KTO STWORZYŁ HOLANDIĘ
  * GIMNASTYKA Z DZIADKIEM - pląs i aerobik dla wszystkich
  *TAŃCZĄCE MOTYLE - dzieci występują w skrzydełkach motyli
  *PIOSENKA O MALUTKIM CHIŃCZYKU - występy dzieci w chińskich kapeluszach
  * GDY TANCZYSZ LAMBADĘ - pociąg KOWBOJSKIE KAPELUSZE
  *PLĄSY NA SIEDZĄCO LUB STOJĄCO
  *DWA MALUTKIE JEŻE - zabawna piosenka + aerobik dla wszystkich
  *ZABAWA W ŻABKI - dla wszystkich chętnych
  *FINAŁOWY AEROBIK

  wydarzenie dodał : administrator
 • 22 Lipiec 2017

  V Biesiada Skierniewicka

  MIG, Playboys, Cliver, Basta i Verba – te zespoły wystąpią podczas kolejnej odsłony skierniewickiej Biesiady, która już 22 lipca odbędzie się nad Zalewem Zadębie. Oprócz muzyki tanecznej nie zabraknie także atrakcji dla małych i dużych, sportowej rywalizacji i doskonałej zabawy. Jedno jest pewne! Tego dnia na pewno nie będziecie się nudzić!

  Zapowiada się kolejna imprezowa sobota przy ul. Konwaliowej. Tym razem w najbardziej malowniczej części miasta odbędzie się V Biesiada Skierniewicka. W programie znajdą się m.in.: pokazy i warsztaty udzielania pierwszej pomocy przy użyciu defibrylatora AED, animacje sportowe na wodzie i lądzie, pokaz gotowania na mega patelni oraz degustacja, 

  a na zakończenie widowiskowy pokaz fajerwerków. Tego dnia nie zabraknie także nutki rywalizacji. Obok efektownych zawodów w wyciskaniu sztangi leżąc, będzie można wziąć udział w dojeniu sztucznej krowy na czas oraz V Skierniewickim Maratonie Pływackim. Nie zabraknie także pokoju relaksu, pokazu tańca pole dance, licznych animacji sportowych na wodzie i lądzie i warsztatów florystycznych. W trakcie trwania imprezy będzie prowadzona zbiórka pieniędzy na leczenie Kamili Błońskiej ( Numer zbiórki publicznej 2017/3090/OR).

  Zagrają gwiazdy muzyki disco 
   
  Od godz. 16:00 będziemy mogli usłyszeć najbardziej znane przeboje disco ostatnich lat. Na scenie zameldują się kolejno zespoły PLAYBOYS („Jak to się stało”, „Tylko Ty”, „Chodź Kochanie”), MIG („Nie ma mocnych na Mariolę, „Miód Malina”, „Wymarzona”, „Ona jedyna”), CLIVER („Pokaż jak się kręcisz”, „Moje ciało oszalało”, „Zaufaj mi”), BASTA („Już nie zatańczy dla mnie”, „Mała prawda”, „Ta miłość”) i VERBA („Nic więcej”, „Nie łam mi serca”, Mogliśmy”).
     wydarzenie dodał : administrator
 • 23 Lipiec 2017

  Weekendy rodzinne na sportowo

  Jeżeli lubisz aktywnie i rodzinnie spędzać czas, warto skorzystać z oferty jaką na wakacje przygotował Ośrodek Sportu i Rekreacji w Skierniewicach. Weekendy rodzinne odbywać będą się w niedzielę 16, 23 i 30 lipca w hali nr 1 przy ul. Pomologicznej 10 w godzinach 15.00-19.00. Atrakcje jakie czekają na zainteresowanych to trampolina, tenis stołowy, łuk, tor przeszkód, piłka nożna czy koszykówka. Na wszystkie atrakcyjnie wstęp wolny jest tylko jeden warunek, trzeba zabrać ze sobą obuwie na zmianę. Serdecznie zapraszamy.

  wydarzenie dodał : administrator
 • 26 Lipiec 2017

  Wakacje z Kinem Francuskim

  Mamy niespodziankę dla wszystkich miłośników kina plenerowego. W okresie wakacyjnym, w każdą środę nad skierniewickim Zalewem Zadębie, będzie wyświetlany film francuski.  Zaczynamy już 28 czerwca! Zapraszamy! 


  Zapowiada się gorące, filmowo lato w Skierniewicach. Od strony ul. Konwaliowej startuje bowiem kino letnie, podczas którego będziemy mogli zapoznać się z wybranymi pozycjami filmowymi rodem z Francji. Na dobry początek, 28 czerwca czeka na nas komedia – Wyprawa”. Poczatek seansu pod chmurką o godz. 22:00. Pełna rozpiska na kolejne dni znajduje się na plakacie poniżej. 


  Serdecznie zapraszamy!
  wydarzenie dodał : administrator
 • 28 Lipiec 2017

  Skierniewica ulica w obiektywie

   

  wydarzenie dodał : administrator
 • 30 Lipiec 2017

  Weekendy rodzinne na sportowo

  Jeżeli lubisz aktywnie i rodzinnie spędzać czas, warto skorzystać z oferty jaką na wakacje przygotował Ośrodek Sportu i Rekreacji w Skierniewicach. Weekendy rodzinne odbywać będą się w niedzielę 16, 23 i 30 lipca w hali nr 1 przy ul. Pomologicznej 10 w godzinach 15.00-19.00. Atrakcje jakie czekają na zainteresowanych to trampolina, tenis stołowy, łuk, tor przeszkód, piłka nożna czy koszykówka. Na wszystkie atrakcyjnie wstęp wolny jest tylko jeden warunek, trzeba zabrać ze sobą obuwie na zmianę. Serdecznie zapraszamy.

  wydarzenie dodał : administrator
Strona główna
KALENDARZ IMPREZ

  Listopad 2017 

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
Kliknij i zobacz wydarzenia
OSÓB ONLINE: 35

Urząd Miasta Skierniewice
ul. Rynek 1, 96-100 Skierniewice
tel. (046) 834-51-00, fax: (046) 834-51-51
email: umskier@um.skierniewice.pl

ALPANET - Polskie Systemy Internetowe